به گزارش افکارنیوز،

کاخ کرملین امروز چهارشنبه اعلام کرد: دیدار دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی نشان داد که دیدگاه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در حمایت از گفتگوی مستقیم به عنوان تنها راه کاهش تنش با کره شمالی درست بوده است.

دیمتری پسکوف سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت: برگزاری نشست رهبران آمریکا و کره شمالی در سنگاپور موجب کاهش تنش در شبه جزیره کره شده است. ولی این اشتباه است که انتظار داشته باشیم همه مسائل مربوط به برنامه موشکی و هسته‌ای کره شمالی در یک ساعت حل و فصل شود. ما هنوز باید نتایج این نشست را تجزیه و تحلیل کنیم. ولی واقعیت این است که از اتفاقی که افتاده استقبال می‌کنیم. چنین نشست‌هایی به کاهش تنش کمک می‌کند و ما را از نقطه بحرانی که چند ماه قبل به آن نزدیک شده بودیم، دور می‌کند.

چین و روسیه طرح مشترکی را برای کاهش تنش ارائه داده اند که شامل متوقف شدن برنامه‌های تسلیحاتی و موشکی کره شمالی در ازای توقف مانور‌های مشترک نظامی آمریکا و کره جنوبی است.

پسکوف گفت: در چنین شرایط پیچیده ای، این اشتباه است که امیدوار باشیم همه مشکلات تنها در یک ساعت حل شود. ولی برگزاری این دیدار نشان داد که پوتین درست می‌گفته است. تنها راه ممکن، گفتگوی مستقیم است.