به گزارش افکارنیوز،

جمعیت ملی اسلامی الوفاق بزرگترین جریان منتقد رژیم بحرین در بیانیه‌ای در خصوص تعدی‌هایی که این رژیم علیه علمای شیعه (روحانیون) مرتکب شده است گفت: رژیم بحرین از آغاز حرکت ملی در سال ۲۰۱۱ تا کنون مرتکب ۳۴۷ مورد تعدی علیه علمای بحرینی شده است.

الوفاق آورده است: علمای شیعه در بحرین به روش‌های مختلفی از جمله بازداشت‌های مستبدانه، شکنجه، سلب تابعیت، تبعید اجباری و محاکمه‌های ناعادلانه و صدور حکم‌های سنگین شامل حبس ابد و اعدام مورد هدف قرار گرفته و میگیرند.

این بیانیه افزوده است: در طی این سال‌ها ارگان‌های امنیتی ۱۵۶ عالم شیعه را احضار نموده و ۹۹ تن از آنان نیز بطور مستبدانه بازداشت کرده اند که این اقدامات به علت گرایش‌های عقیدتی و یا سیاسی علما بوده است و بازداشت علما به طرق مختلفی از جمله هجوم به منازل آنها، صدور احضاریه، بازداشت در مرز‌های هوایی و زمینی و یا ایست‌های بازرسی صورت پذیرفته اند.

الوفاق تاکید کرده است که علیه بیش از ۵۰ روحانی در قضیه‌های مختلف (سیاسی) حکم‌های قضایی شدیدی از جمله اعدام، حبس ابد، سلب تابعیت و جریمه‌های نقدی سنگین صادر شده است.

این جمعیت اضافه کرده است: هم اکنون ۳ عالم شیعه در بحرین محکوم به اعدام، ۸ تن محکوم به حبس ابد بوده و تابعیت ۱۹ تن از آنان سلب شده است که در صدر آنان آیت الله شیخ عیسی قاسم و همچنین آیت الله محمد سند و آیت الله حسین نجاتی هستند.

در بیانیه الوفاق آمده است: رژیم بحرین اقدام به توقیف منبر عده‌ای از علما نموده است و به آن‌ها ابلاغ نموده که باید سخنرانی، وعظ و انجام هرگرونه امور دینی در مساجدی که مشغول به آن‌ها بوده اند را متوقف نمایند.

الوفاق در پایان سیاست آزار و اذیت و تبعیض طایفی توسط رژیم بحرین را محکوم نموده و اعلام کرد: رژیم بحرین هیچ گونه ابتکار عمل و برنامه‌ی معناداری برای اقدام به اصلاحات در هیچ سطحی از سطوح حقوق بشری و بویژه در خصوص آزادی‌های دینی و عقیدتی ندارد.