به گزارش فارس به نقل از روزنامه الحقیقه، یک مقام مسئول در "جریان المستقبل" لبنان که نخواست نامش فاش شود، از سفر محرمانه "سعد الحریری" (متحد آمریکا در لبنان) به عربستان در روزهای اخیر خبر داد.

این منبع آگاه در المستقبل تاکید کرد که سعد الحریری در سفر خود به عربستان با شاهزاده نایف بن عبد العزیز، ولی‌عهد این کشور دیدار و آخرین تغییر و تحولات جاری در عرصه سوریه را بررسی کرده است.

این منبع آگاه که از جمله افراد بسیار نزدیک به سعد الحریری است، به نقل از نخست‌وزیر سابق لبنان تاکید کرد که نایف بن عبد العزیز در این دیدار به حریری تاکید که نظام بشار اسد در سوریه نه امسال نه سال بعد سرنگون نخواهد شد.

نایف در ادامه افزوده است: آنگونه که به از شواهد امر برمی‌آید، برای سرنگونی بشار اسد باید سال‌ها برنامه‌ریزی و اقدام کرد.

منبع مذکور می‌گوید: این سخنان موجب شد تا سعد الحریری از بسیاری از اقدامات خصمانه خویش علیه سوریه دست بکشد و بسیاری از مراکز حزب خود را که علیه نظام سوریه در حال توطئه چینی بودند، تعطیل و افراد شاغل در آن را اخراج کند.

سعد الحریری به طور تلویحی به یاران نزدیک خود در جریان المستقبل هم گفته است که عربستان سعودی حاضر نیست در جایی سرمایهگذاری مالی کند که عواید سیاسی برای آن در بر نداشته باشد و حتی به قدرت رسیدن مجدد وی در لبنان هم در دستور کار دولت سعودی قرار ندارد.