به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری ایلاف، آنجلینا جولی بازیگر مشهور آمریکایی در تازهترین صحبتهای خود در جریان اهدای جوایز گولدن گلوب درباره انقلابهای عربی گفته است: نمیخواهیم جهان عرب مثل همسایهاش ایران شود.
وی که به خبرنگار روزنامه «اگزمینر» پاسخ می‌داد پرده از تلاش‌هایش برای ورود به عالم سیاست پرده برداشت به‌ویژه آنکه وی مدتی است عضو شورای روابط خارجی آمریکا شده است.

جولی که فیلم غیراخلاقی‌اش با نام «در سرزمین خون و عسل» همچون «جدایی نادر از سیمین» کاندیدای گرفتن جایزه بهترین فیلم خارجی گولدن گلوب بود، درباره مردمی که به فیلمش اعتراض کرده‌اند گفته است: آمریکا باید فعالیت‌های خود را در این منطقه افزایش دهد چرا که نقش مهمی در توقف جنگ در بوسنی داشته است.
این در حالی است که آنجلینا جولی و همسرش براد پیت هفته گذشته در کاخ سفید با باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا دیدار کردند و درباره فیلم «در سرزمین خون و عسل» و همچنین آنچه فعالیت‌های انساندوستانه آنجلینا جولی خوانده می‌شود گفت‌وگو کردند.

سخنان اخیر جولی علیه ایران که در هر رسانه‌ای به نحوی خاص منعکس شده در حالی بیان می‌شود که اسلامگرایان در سراسر کشورهای عربی به قدرت رسیده‌اند و جریان غیراخلاقی و هالیوودی سینما از حضور اسلامگرایان در سینما در تونس، مراکش و بالاخص مصر نگران هستند.
این جریان غیراخلاقی و هالیوودی حاکم بر سینمای جهان اخیرا علیرغم اعتراضات شدید مردم بوسنی و هرزگوین نسبت به فیلم «در سرزمین خون و عسل»، این فیلم را که نخستین فیلم بلند جولی محسوب می‌شود کاندیدای بسیاری از جایزه‌های جهانی کرده و از آن حمایت کرده‌اند.

توهین آنجلینا جولی به ایران در حالی است که هفته پیش و در جریان اعطای جایزه بهترین فیلم خارجیزبان هفدهمین دوره جوایز سالانه انتخاب منتقدان آمریکایی، کانادایی اصغر فرهادی کارگردان جدایی نادر از سیمین با وی دست داده و خوش و بش کرده بود.