به گزارش افکار نیوز به نقل از ایسنا ، "يانگ هيونگ سوپ"، از معتمدان خانواده كيم و يكي از اعضاي حزب كمونيست در اولين مصاحبه با خبرنگاران خارجي و خبرگزاري آسوشيتدپرس از زمان مرگ كيم جونگ ايل، رهبر فقيد كره شمالي گفت كه كره شماليها با رهبر جوان و جديد كشورشان همكاري ميكنند.

وی با رد نگرانی‌ها در مورد آمادگی کیم جونگ اون به عنوان رهبر این کشور تاکید کرد که رهبر جدید کره شمالی سیاست‌های کلیدی پدرش را ادامه می‌دهد.

یانگ هیونگ سوپ افزود: ما از فقدان رهبر عزیزمان رنج می‌بریم اما از این موضوع نگران نیستیم چرا که می‌دانیم رهبری کشور هم‌اکنون در دستان فرمانده " کیم جونگ اون " است که کاملا توسط پدرش تعلیم و آموزش دیده است.

یک ماه پس از مرگ کیم جونگ ایل در ۱۷ دسامبر سال ۲۰۱۱ بر اثر عارضه قلبی، زندگی عادی به پایتخت کره شمالی بازگشته، تصاویر بزرگ رهبر فقید کره شمالی و دسته گل‌های سفید رنگ عزاداری از چهره پیونگ یانگ کنار رفته‌اند. مردم به کار روزانه خود بازگشته و کودکان در میان برف‌ها به بازی مشغولند.

کیم جونگ اون که اکنون " جانشین کبیر " نامیده می‌شود، پیش از حضور ناگهانی خود در سپتامبر ۲۰۱۰ میلادی از حضور در مجامع عمومی دور نگه داشته می‌شد. وی به صورت ناگهانی در ۲۰ سالگی ژنرال چهار ستاره شد و به عنوان معاون رییس کمیسیون مرکزی ارتش حزب کارگردان کره شمالی منصوب شد.

با این حال، موقعیت و سمت کنونی وی به عنوان رهبر جدید کره شمالی سوالاتی را برای کشورهای خارجی به وجود آورده است که وی چگونه آماده است تا رهبری این کشور ۲۴ میلیون نفری را به دست بگیرد.

با این وجود این معتمد خانوادگی اعلام کرد که در مورد توانایی کیم جونگ اون برای رهبری کره شمالی نگرانی ندارد.

یانگ هیونگ سوپ تاکید کرد: کیم جونگ اون مدت طولانی دستیار ژنرال کیم جونگ ایل بوده است. شکی نیست که وی به پدرش در زمینه‌های مختلفی از جمله امور نظامی، اقتصادی و سایر موارد کمک کرده است.

به گفته تحليلگران، كيم جونگ اون هر چقدر هم نقش مهمي را پيش از ۲۰۱۰ ايفا كرده باشد، باز هم به طولاني بودن فعاليت پدرش تحت نظارت "كيم ايل سونگ"، بنيانگذار حكومت كره شمالي نميرسد. چرا كه رهبر فقيد كره شمالي به مدت ۲۰ سال تحت نظارت پدرش فعاليت كرده بود.