به گزارش افکارنیوز،

براساس فرمان دولت ترکیه که در روزنامه رسمی این کشور منتشر شد، شش هزار و 152 نفر از پرسنل نظامی ارتش این کشور از جمله 344 ژنرال اخراج شدند.

به نقل از روزنامه ملی گازته، نظامیان اخراجی پرسنل نیروی زمینی، دریایی و هوایی بودند. پرسنل نظامی که درجه‌دار و افسر هستند، برای لغو حکم اخراج حق دارند که به کمیسیون حالت فوق‌العاده شکایت کنند. 3077 نفر از درجه داران و افسران و ژنرالهای اخراجی از پرسنل فرماندهی نیروی زمینی، 1126 نفر آنها از پرسنل فرماندهی نیروی دریایی و 1949 نفر آنها از پرسنل فرماندهی نیروی هوایی هستند.

براساس همین فرمان، هجده هزار و 632 پرسنل و کارمند بخش دولتی و عمومی ترکیه اخراج شده اند.

همچنین، دولت ترکیه فرمان انحلال و تعطیلی دوازده انجمن مدنی، سه روزنامه و یک کانال تلویزیونی را صادر و در روزنامه رسمی ترکیه منتشر کرد.

دولت رجب طیب اردوغان در این فرمان اعلام کرد دوازده انجمن مدنی، سه روزنامه و یک کانال تلویزیونی به علت تهدید امنیت ملی ترکیه منحل و فعالیت آنها ممنوع اعلام شد. برخی از انجمن‌های منحل شده گرایش های مختلف اسلامی دارند و در شهرهای آنکارا، آدییامان، غازی آنتپ، قهرمان ماراش، کیلیس، کوجاایلی، مالاتیا، سامسون و شانلی اورفا فعالیت می کردند.

در بین روزنامه های تعطیل شده نیز نبض خلق در استانبول، روزنامه آزادی خواه دموکراسی در استانبول و روزنامه ولات در دیاربکر منتشر می شد.