به گزارش افکارنیوز،

روزنامه «تایمز آو اسرائیل» در شماره روز یکشنبه خود از نخستین رزمایش مشترک نیروی دریایی رژیم صهیونیستی و فرانسه پس از 50 سال خبر داد.

بر اساس گزارش این روزنامه، دو کشتی جنگی آی‌ان‌اس کیدون (INS Kidon)، و آی‌ان‌اس ایلات (INS Eilat) متعلق به نیروی دریایی رژیم صهیونیستی در این رزمایش که در سواحل تولون در جنوب فرانسه برگزار شده بود، شرکت کردند.

علاوه بر کشتی های جنگی، جت های جنگنده و بالگردهای نظامی در این مانور حضور داشتند. از دیگر بخش های این رزمایش، بررسی برد شلیک توپ، روند تخلیه تلفات از میدان جنگ و عملیات نجات بود.

این رزمایش که نخستین مانور نظامی مشترک فرانسه و رژیم صهیونیستی طی 50 سال گذشته است، اواخر ماه ژوئن آغاز شد و روز شنبه [7 ژوئن] پایان یافت.

ژنرال «اِلی شارویت» فرمانده نیروی دریایی رژیم صهیونیستی، به تایمز آو اسرائیل گفت: رزمایش مشترک با ناوگان فرانسوی، به دو طرف دانش و قابلیت های جدیدی می دهد و موجب تقویت نیروی دریایی در سطح بین المللی می شود.

یادآور می شود روز گذشته ناو فرانسوی حامل تجهیزات آبی-خاکی برای ماموریتی 5 ماهه وارد آب های بندر حیفا شد. جنگنده های فرانسوی طی هفته های آینده  قرار است چندین رزمایش مشترک با نیروی دریایی و هوایی رژیم صهیونیستی برگزار کند.