به گزارش افکارنیوز،

اهالی منطقه «الدراز» بحرین در بیانیه‌ای اعلام کرد که لغو محاصره این منطقه آن هم پس از خروج رهبر معنوی شیعیان این کشور، برای آنها هیچ اهمیتی ندارد و جای تقدیر و تشکر از دولت وجود ندارد.

اهالی الدراز خطاب به دیگر هموطنان بحرینی اعلام کردند که آنها تبریکات درباره رفع محاصره الدراز را نمی‌پذیرند، چرا که این جزو حقوق اولیه آنها است و زمانی معنی پیدا می‌کند که پدر و رهبر که برای درمان به خارج از کشور منتقل شده است، بازگردد.»

در این بیانیه آمده است که «محاصره ظالمانه‌ای که بر اهالی الدراز و رهبر آنها برای بیش از دو سال ادامه دارد، منجر به عقب نشینی آنها نشده است.»

آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر معنوی شیعیان بحرین به وسیله آمبولانس از بیمارستان به فرودگاه بحرین منتقل شد تا پس از انتقال به خارج از کشور، روند درمان وی ادامه پیدا کند.

دولت بحرین پس از ۱۴ ماه اقامت اجباری رهبر معنوی شیعیان بحرین و وخامت اوضاع جسمانی او، سرانجام دستور داد که آیت الله شیخ عیسی قاسم در خارج از کشور درمان شود.

«حمد بن عیسی آل خلیفه» پادشاه بحرین در تاریخ ۲۰ ژوئن سال ۲۰۱۶ تابعیت بحرینی آیت الله شیخ عیسی قاسم را لغو کرد و پس از آن تا به امروز محل تولد وی (منطقه الدراز) را تحت محاصره قرار دادند.

شیخ قاسم از ماه می سال ۲۰۱۷ نیز به دستور پادشاه بحرین در اقامت اجباری به سر می‌بُرد، تا اینکه وضعیت جسمانی او وخیم و راهی بیمارستان شد.