به گزارش افکارنیوز،

در حالیکه امارات و قطر پیش از این خواستار مشارکت در ماموریت ناتو در افغانستان شده بود قرار شد تا سران ناتو عضویت امارات و قطر در ماموریت افغانستان را مورد بررسی قرار دهد.

روز گذشته پس از پایان نشست سران ناتو در بروکسل این سازمان با صدور بیانیه‌ای عضویت امارات و قطر را در ماموریت جنگی ناتو در افغانستان تائید کرد.

در بیانیه این سازمان تاکید شده است که پیوستن امارات و قطر به عنوان کشورهای مسلمان به ماموریت ناتو در افغانستان می‌تواند به برقراری صلح و ثبات در این کشور کمک کند.

اما سازمان ناتو درباره اینکه امارات و قطر چه تعداد نیرو به افغانستان اعزام خواهد کرد و چه نقشی را بر عهده خواهند داشت جزئیاتی ارائه نکرده است.

گفتنی است که ماه اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان نیز در نشست شورای امنیت این کشور با اعزام نظامیان اماراتی به افغانستان موافقت کرده است.

این در حالی است که پارلمان افغانستان پیش از این با حضور نظامی امارات و قطر در این کشور مخالفت کرده بود و نسبت به پیامدهای مخرب آن به دولت افغانستان هشدار داده است.

کارشناسان بر این باورند که حضور نیروهای اماراتی، قطری و سایر کشورهای حاشیه خلیج در افغانستان نه اینکه نمی‌تواند تغییری در میدان‌های جنگ ایجاد کند بلکه موجب تشدید ناامنی، تنش‌های منطقه‌ای و پیچیدگی در روند صلح خواهد شد.