به گزارش افکارنیوز،

طا‌ها المتوکل وزیر بهداشت یمن با حضور در کنفرانسی خبری درباره اقدام ائتلاف سعودی در حمله به شهر الحدیده یمن و کشتار غیرنظامیان گفت: «ائتلاف سعودی دست به جنایت وحشتناکی زد و با حمله به شهر الحدیده بیمارستان الثوره، بازار ماهی فروشان و یک آمبولانس را در شهر الحدیده هدف قرار داد.»

وی ادامه داد: «این حملات و جنایت‌ها به طور مشخص حملات و جنایت‌های آمریکا محسوب می‌شود، از همین رو ما آمریکا را مسئول قطره قطره خونی که امروز (جمعه) در شهر الحدیده ریخته شده است می‌دانیم. تمامی این جنایت‌ها با چراغ سبز آمریکا انجام می‌شود و اگر آمریکا نبود هیچ کشوری جرأت نمی‌کرد که چنین جنایت وحشتناکی را انجام دهد جنایتی که وجدان جهانی را به لرزه در آورد. از همین رو خواهان تحقیق کامل و فراگیر در خصوص جنایت جنگی تمام عیاری که در حدیده صورت گرفته هستیم. بیش از دویست تن در این جنایت کشته و زخمی شده اند.»

وزیر بهداشت یمن گفت: «تا این لحظه شمار کسانی که بر اثر این جنایت به شهادت رسیده اند به ۵۵ نفر رسیده است و این تعداد ممکن است افزایش پیدا کند. در میان کشته شدگان ۳ زن و ۳ کودک نیز دیده می‌شوند. بیش از ۱۲۴ نفر نیز زخمی شده اند که حال شان وخیم است و حدود ۵۰ زخمی نیز دچار جراحات متوسط و سطحی شده اند. جنایت شنیع هدف قرار دادن غیرنظامیان جنایتی وحشتناک است.»

وی افزود: «متجاوزان کسانی را هدف قرار دادند که برای درمان به بیمارستان الثوره حدیده مراجعه کرده بودند، اما در آنجا به جای درمان با موشک‌های ائتلاف متجاوز سعودی مواجه شدند و چیزی جز موشک‌های نابود کننده و ویرانگر ندیدند از این رو نمی‌توان انگشت اتهام را به سوی کسی جز آمریکا و اسرائیل دراز کرد و چنین جنایت وحشتناکی را جز آمریکا و اسرائیل و اذناب آن‌ها در منطقه مانند آل سعود و آل نهیان و کشور‌های ائتلاف پلید سعودی نمی‌توانند رقم بزنند.»

طاها المتوکل گفت: «گناه امدادگران و آمبولانسی که آمده بود مجروجان را جا به جا کند چه بود. آن‌ها با این کار به دنبال آن بودند که آلبوم جنایت‌های شان در حق ملت یمن را تکمیل کنند. از این رو در این کنفرانس خبری من به نام وزارت بهداشت عمومی و به نام تمامی آزادگان جهان خواهان پایان دادن به تجاوز و لغو محاصره یمن هستم. امروز نمی‌توانیم دارو وارد شهر حدیده کنیم؛ امروز به علت حملاتی که آمریکا و اسرائیل علیه یمن انجام می‌دهند امکان ورود پزشکان به شهر حدیده ممکن نیست. امروز از سازمان‌های پزشکی‌ای که در کشور مشغول فعالیت هستند می‌خواهیم که وظیفة انسانی و اخلاقی خود را انجام دهند.»

وزیربهداشت یمن گفت: «همچنین از تمامی آزادگان جهان می‌خواهیم با صدایی رسا خواهان پایان دادن به محاصره یمن و توقف تجاوز علیه ملت یمن شوند و خواستار ورود کمک‌های بشردوستانه بشوند. در مقابل جنایتی که در حدیده رخ داده است باید صدای جهانیان در محکومیت این جنایت شنیع طنین انداز شود. از این رو تمامی پزشکان جهان باید این جنایت را محکوم کنند و اجازه ندهند که آمریکا به بندر الحدیده یورش ببرد بلکه به آن‌ها هشدار می‌دهیم که ممکن است فاجعه‌ای انسانی برای مردم رخ دهد در صورتی که یورشگر و اشغالگر آمریکایی، اسرائیلی و سعودی دست از تجاوزشان علیه ملت یمن بردارند.»

المتوکل تاکید کرد: «بخش بهداشت ما در سایه قطع کمک‌های جهانی و اجازه ندادن به ورود دارو در حالت آمادگی کامل به سر می‌برد و به خدا تکیه کرده اند. امروز بیمارانی که در بیمارستان‌های حدیده به سر می‌برند خواه در بیمارستان‌های خصوصی باشند یا عمومی، از وضعیت بسیار بدی رنج می‌برند. برخی از آن‌ها باید در آی سی یو باشند. ما بار دیگر از تمامی پزشکان و آزادگان جهان می‌خواهیم که علیه این تجاوز آشکار که علیه ملت یمن صورت گرفته فریاد برآورند.»