به گزارش افکارنیوز،

ارتش سوریه با کمک نیروی هوایی این کشور حملات توپخانه‌ای، موشکی و هوایی در جنوب استان السویداء را با هدف آغاز عملیات نظامی بزرگ که به حضور داعش در این استان پایان می‌دهد، آغاز کرد.

این در حالی است که ارتش و همپیمانانش در شرق استان السویداء به حالت آماده‌باش در آمده‌اند و این نیرو‌ها در روستا‌های واقع در اطراف صحرای شرقی و صحرای شمال شرقی السویداء مستقر شده‌اند.

منابع سوری اعلام کردند که برخی مناطق در نزدیکی چاه‌های "الدیاثه" در شمال شرق استان السویداء هدف حملات هوایی ارتش سوریه قرار گرفت.

عملیات مقدماتی ارتش سوریه برای ریشه‌کن کردن داعش در السویداء بعد از ورود تجهیزات نظامی گسترده شامل ده‌ها خودرو و خودروی نظامی و صد‌ها نیرو به این منطقه آغاز شد.

به گفته منابع مختلف، انتظار می‌رود عملیات ارتش سوریه که در واکنش به حمله خونین داعش به السویداء و ربودن ده‌ها تن از شهروندان این استان در ماه گذشته صورت می‌گیرد، در نزدیک‌ترین زمان ممکن آغاز شود.

گروه تروریستی داعش ۵۰ درصد از صحرای السویداء را تحت اشغال خود دارد و تروریست‌های داعشی عمدتا در مناطق صعب‌العبور حضور دارند.

جنگنده‌های سوری روز شنبه مناطق مختلف صحرای السویداء از جمله منطقه الکراع، و الدیاثه را بمباران کردند.

بازداشت ۳۰۰ مظنون مرتبط با داعش در درعا

از سوی دیگر نیرو‌های ارتش سوریه به بازرسی روستا‌های منطقه "اللجاة" در حومه شمال شرق درعا ادامه می‌دهند. برخی از فعالان از بازداشت بیش از ۳۰۰ نفر در چارچوب عملیات علیه هسته‌های خفته داعش ظرف ۴۸ ساعت گذشته خبر دادند.