به گزارش افکارنیوز،

فرماندهی ارتش یمن و انصارالله جزئیات مربوط به عملیات منحصر به فرد نیروهای یمنی در شهرستان «الدریهمی» واقع در جنوب الحدیده را بیان  کرده است.

به گزارش المسیره، فرماندهی ارتش یمن با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای ویژه یمن در عملیات الدریهمی، بیش از 150 نفر از «مزدوران» از جمله فرماندهان آنها را کشته و زخمی و یا اسیر کردند.

از سوی دیگر، شبکه «المیادین» دیروز به نقل از یک منبع نظامی یمنی، گزارش داد که 35 نیروی ائتلاف سعودی مجبور شده‌اند خود را تسلیم نیروهای یمنی کنند.

در ادامه بیانیه آمده است که نیروهای یمنی در این عملیات غافلگیرکننده، شبه نظامیان ائتلاف متجاوز را در محاصره «مرگبار» قرار دادند؛ به طوری که عده زیادی از آنها در حالی که سردرگم بودند، سعی کردند از نقاط محاصره شده فرار کنند.

ارتش یمن اعلام کرد که نیروهای ارتش یمن و انصارالله مستقر در الدریهمی، 10 خودروی نظامی شبه نظامیان را با همه سرنشینان آن هدف قرار دادند.

فرماندهی ارتش یمن همچنین خاطرنشان ساخت که نیروهای یمنی به تحرکات خود با تاکتیک های مختلف زمینی، دریایی و هوایی و با کمک اهالی استان الحدیده ادامه می‌دهند تا پیروزی ساکنان این استان و دیگر مناطق کشور محقق شود.

نیروهای یمنی یک فروند آپاچی ائتلاف سعودی را در شهرستان الدریهمی سرنگون کردند.

درگیری‌ها همزمان در ساحل غربی یمن در شمال این کشور و در استان «الجوف» به خصوص  در منطقه «المصلوب» نیز به شدت جریان دارد. یگان پدافندی ارتش یمن و انصارالله شنبه یک فروند پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی را نیز بر فراز این منطقه منهدم کردند.