به گزارش افکارنیوز،

«کیم ایو کایم» در جمع خبرنگاران گفت: ما از کره شمالی می خواهیم به فرایند توقف برنامه هسته‌ای خود سرعت بخشد. همچنین از آمریکا می خواهیم تا تلاش های صادقانه خود را درباره اقداماتی که کره شمالی انجام می دهد، نشان دهد.

این مقام کره جنوبی در حالی چنین اظهاراتی را بیان کرده است که طی دیدار دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در ماه ژوئن دو طرف در خصوص غیرهسته‌ای شدن شبه جزیره کره به توافق رسیدند. دونالد ترامپ این دیدار را موفقیت‌آمیز توصیف و از اقدامات رهبر کره شمالی برای غیرهسته‌ای شدن شبه جزیره تشکر کرد. این در حالی است که برخی مقامات آمریکایی اعلام کردند پیونگ یانگ به رغم مذاکره با آمریکا همچنان به فعالیت های هسته ای خود ادامه می دهد. از سوی دیگر، مقامات پیونگ‌یانگ پس از دیدار با  مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا، خواسته‌های واشنگتن برای خلع سلاح یکجانبه کره شمالی را «گانگستر مانند» توصیف کرده بودند.

این در حالی است که کره شمالی همچنان به توافق پایبند است. از مهمترین نشانه‌های پایبندی پیونگ یانگ به تعهداتش بازگرداندن بقایای اجساد ده ها تن از سربازان آمریکایی که در جنگ کره کشته شدند، به واشنگتن است.