به گزارش افکارنیوز،

لیز کندال، نامزد سابق رهبری حزب کارگر انگلیس و استفان کیناک، پسر رهبر سابق این حزب هم در جلسات حضور داشتند. این قانونگذاران انگلیسی برای تشکیل جلسه عمارتی لوکس در منطقه روستایی ساسکس به قیمت ۱۴۴ پوند به ازای هر شب اجازه کرده بودند.

طبق گزارش‌ها، آخرین جلسه آنها ماه مه برگزار شد. همچنین چوکا اومونا، وزیر بازرگانی سابق دولت سایه و جان وودکاک، قانونگذار مستقل انگلیسی هم در جلسات حاضر بودند.

یک منبع حاضر در جلسات به روزنامه اکسپرس گفت: ما گاها دور هم جمع می‌شویم تا ببینیم چطور می‌شود کنترل این حزب را پس گرفت. رهبری جرمی کوربین (رهبر کنونی حزب کارگر) شکست خورده و سقوط می‌کند. باید ببینیم چه اتفاقی درباره مشکل یهودستیزی می‌افتد، ما باید خودمان را برای ورود آماده کنیم، رهبری را به دست بگیریم و حزب را به عنوان نیرویی معتبر بازسازی کنیم و لطمات وارد شده را مرمت کنیم.

در میان طرح‌هایی که مورد بررسی این قانونگذاران قرار گرفت، همچنین پیشنهاداتی برای تاسیس یک حزب جدید و طرح بلوکه کردن تلاش کوربین برای رسیدن به پست نخست‌وزیری، حتی اگر حزب کارگر در انتخابات پارلمانی پیروز شود، وجود داشت. به گفته یکی از حاضران، برخی از محافظه‌کاران حامی ماندن (درون اتحادیه اروپا) و قانونگذاران لیبرال دموکرات برای پیوستن به یک جنبش متمرکز اعلام آمادگی کردند.