به گزارش افکارنیوز،

تظاهرات‌کنندگان به نشانه اعتراض به دخالت‌های ایتالیا در امور داخلی لیبی، پرچم ایتالیا را آتش زده و زیر پای خود لگدمال کردند.

به نوشته روزنامه الکترونیکی «رأی‌الیوم»، تظاهرات‌کنندگان درخواست «جوزپه پیرونی» در خصوص به تعویق افتادن انتخابات ریاست‌جمهوری و پارلمانی در لیبی را محکوم کرده و خواستار فعال شدن موسسات ارتش، پلیس و دستگاه قضایی شدند.

سفیر ایتالیا اخیرا در مصاحبه خود با کم ارزش خواندن تظاهرات مردم لیبی که خواهان برگزاری انتخابات و مخالفت با دخالت ایتالیا در امور داخلی هستند، گفته بود: «تعداد آنها ۲۰ یا ۳۰ نفر بیشتر نیست.»

وی همچنین بر موضع ایتالیا مبنی بر مخالفت با برگزاری انتخابات بر اساس توافقنامه پاریس تأکید کرده بود.

این اظهارات مداخله‌جویانه سفیر ایتالیا با موجی از انتقادات در داخل پارلمان لیبی و محافل سیاسی و اجتماعی آن مواجه شد.

مجلس نمایندگان لیبی حمله به اردوگاه آوارگان «تاورغاء» را محکوم کرد

مجلس نمایندگان(پارلمان) لیبی در شهر طبرق حمله مسلحانه به اردوگاه آوارگان شهر «تاورغاء» را به شدت محکوم کرد.

در بیانیه پارلمان آمده است که حمله مسلحانه به این اردوگاه در حالیکه ساکنان آن در خواب بوده و وادار کردن افراد پیر، زنان و کودکان به ترک محل اقامت خود با زور سلاح و نیز باداشت تعدادی از آنها، اقدامی مردود و محکوم است.

پارلمان طبرق همچنین تأکید کرد که این اقدام افراد مسلح را تحت هر بهانه‌ای که باشد، محکوم می‌کند.

سازمان عربی برای حقوق بشر در لیبی اعلام کرد که یک گروه مسلح صبح روز جمعه(دیروز) به اردوگاه مذکور یورش برده و حدود ۷۰ نفر از ساکنان این اردوگاه را بازداشت کردند.

این اردوگاه در یک منطقه الفلاح در طرابلس واقع شده است و گفته می‌شود که این گروه مسلح قصد تخریب خانه‌های اردوگاه با هدف تقسیم زمین‌های آن به منظور فروش را دارد.