به گزارش افکارنیوز،

نیروهای دولتی سوریه عملیاتی را اجرایی کردند که در آن مواضع گروههای مسلح موسوم به «الترکستانی» وابسته به گروه «جبهه النصره» را در امتداد نوار شرقی منطقه «سهل الغاب» هدف قرار دادند. ارتش سوریه همچنین گروه موسوم به گردان های «العزه» را در حومه حماه هدف قرار داد.

ارتش سوریه اعلام کرد: کنترل بخش های جدیدی را در حومه شرقی منطقه «سویداء» به دست گرفته است که تقریبا 40 کلیومتر این صحرا را شامل می شود.

این تحولات در حالی صورت می گیرد، که پیش بینی ها از حمله نظامی ارتش سوریه به ادلب علیه گروه های مسلح حکایت دارد.

پایان یافتن مسئله درعا و قنیطره و در تیررس قرار گرفتن آخرین بقایای داعش در جنوب سوریه باعث شد، نیروهای ارتش این کشور به پایگاه های داعش در صحرای شرقی سویداء نفوذ پیدا کنند. این موضوع منجر به جلب نگاه ها به سوی شمال کشور شد. از این رو، خودورهای نظامی ارتش سوریه و نیروهای آن به منظور تحت پیگرد قرار دادن آخرین بقایای گروه های مسلح که با حل و فصل اختلافات مخالفت کردند، روانه ادلب شدند.

نیروهای سوریه برای فیصله دادن به درگیری ها در استانی که شعله جنگ از آنجا به دیگر مناطق سوریه گسترش یافت، وقت زیادی صرف نکردند و به سرعت برای فیصله دادن به جنگ در ادلب که به گفته ناظران «مادر جنگ ها» خوانده می شود، به آن منطقه روانه شدند تا به آخرین نبردها در سوریه نیز پایان بدهند.