به گزارش افکارنیوز،

طی چند روز گذشته نیرو‌های سوری در ریف شرقی استان سویدا موفق شدند در عمق ۲۵ کیلومتری مناطق تحت اشغال داعش پیشروی کنند و این مناطق را از وجود عناصر تروریستی پاکسازی کنند.

نیرو‌های ارتش سوریه با انجام حملات خمپاره‌ای و هوایی در مسیر پشتیبانی تروریست‌ها بین سویدا و امتداد مرز‌های التنف در نزدیکی عراق موفق شدند عناصر تروریستی در جنوب غرب استان سویدا را به محاطره خود در آورند.

۲۵ کیلومتر پیشروی ارتش سوریه در مناطق تحت اشغال داعش در سویدا/چندین منطقه از اشغال تروریسنت‌ها آزاد شد+نقشه

پیش از این نیز خبرگزاری سانا گزارش داده بود که نیرو‌های ارتش سوریه با نفوذ در عمق ۴۰ کیلومتری مناطق تحت اشغال داعش در شرق سویدا موفق شدند امنیت این منطقه را افزایش دهند.

در همین حال منابع نظامی از شمال سوریه گزارش دادند که نیرو‌های سوری در آستانه عملیات گسترده در شمال سوریه، مواضع تروریست‌ها در شمال استان حماه را هدف حملات سنگین خود قرار دادند.

در این عملیات که با پشتیبانی نیروی هوایی ارتش سوریه انجام شد مواضع تروریست‌ها در مناطق «کفر زیتا»، «اللطامینه»، «الطمنه»، «سوکیک» و «خان شیخون» هدف قرار گرفتند.

نیرو‌های سوری در این عملیات، پایگاه‌ها، تونل‌ها و انبار‌های متعلق به تروریست‌ها را هدف حملات سنگین موشک و خمپاره قرار دادند.