به گزارش افکارنیوز،

رسانه‌های وابسته به تروریست ها شنبه شب اعلام کردند: درگیری شدیدی در داخل گروه تروریستی تحریر الشام برای انحلال و ادغام در دیگر گروه‌های تروریستی با فشار ترکیه یا حفظ تشکیلات کنونی در جریان است.

این رسانه ها به نقل از منابع آگاه گفتند: دیدارهای فشرده ای میان ترکیه و مسئولان گروه تروریستی تحریر الشام به صورت مستقیم و از طریق واسطه ها انجام شده است.

این نشست ها تاکنون به دلیل پافشاری برخی جریان ها در گروه تروریستی تحریرالشام بی نتیجه پایان یافته است.

برخی منابع نزدیک به گروه تروریستی تحریر الشام پیش از این از وجود تحولی در مواضع این گروه با توجه به تحولات سیاسی و نظامی سوریه خبر داده بودند.

ارتش ترکیه با راهبرد جدیدی برای حفظ گروه های تروریستی به ویژه در ادلب هم مرز با کشورش در حال ادغام گروه های کوچک تروریستی به یک گروه بزرگ برای مقابله با عملیات جدید ارتش سوریه در این استان است.

ارتش ترکیه از 20 ژانویه (30 دی سال 1396) با تجاوز به خاک سوریه با همراهی نیروهای تروریستی موسوم به ارتش آزاد سوریه، عملیاتی را با نام 'شاخه زیتون' در شهر عفرین در شمال این کشور آغاز کرد.

نظامیان ترک و تروریست های همراه آن با اشغال شهر عفرین و اطراف آن سبب ناامنی های فراوانی در این منطقه شدند و از ابتدای این تجاوز تاکنون هرج و مرج در شمال سوریه شدت یافته است.

دولت سوریه بارها با 'اشغالگری' خواندن اقدام دولت ترکیه در انجام عملیات نظامی در منطقه عفرین و سایر مناطق شمال سوریه، خواستار خروج نیروهای این کشور از خاک خود شده است.