روزنامه کیهان نوشت: المنار در افشاگري خود جزئيات نشست مقامات آمريكايي، رژيم صهيونيستي و قطري را در واشنگتن منتشر كرد كه نشان مي دهد آنها توطئه جديدي را عليه سوريه در ۲۰ بند تهيه و تصويب كرده اند.

بخشی از این نشست و توطئه نیز به ایران اختصاص دارد که به نوشته المنار، رژیم آل سعود با همدستی رژیم صهیونیستی برای اعزام مزدور، خرابکار و جاسوس به ایران تلاش می کند.

این هفته نامه در پایگاه اینترنتی خود اعلام کرد پیشنهاد دوحه برای اعزام نیروهای عربی به سوریه به معنای آن است که برای تداوم بحران در این کشور تلاش می شود. پیشنهاد قطر برای اعزام نیروهای عربی به سوریه یک نیرنگ آمریکایی واسرائیلی است که در سفر مشکوک نخست وزیر قطر به آمریکا طراحی و به وی ابلاغ شده است.

این سفر با تحرکات مشکوک نبیل العربی دبیرکل اتحادیه عرب و عمرو موسی دبیر کل سابق این اتحادیه و سفر آنها به تعدادی از کشورهای عربی همزمان شده است. این دو نفر در سفر به کشورهای عربی تلاش کرده اند طرح قطر و عربستان را برای اعزام نیروهای عربی تبلیغ کنند. علاوه بر اینکه این پیشنهاد با سفر امیر قطر به شماری از کشورهای عربی و ترغیب آنها برای برقراری روابط دیپلماتیک با اسرائیل همزمان شده است.

المنار به جزئیات دیدار خطرناک و مشکوک حمد بن جاسم نخست وزیر قطر با مقامات آمریکایی و مسئولان امنیتی اسرائیلی در واشنگتن دست یافته است.

حمد پس از آن به آمریکا سفر کرد که گزارشهایی مبنی بر شکست توطئه علیه سوریه و نزدیک شدن رهبری سوریه به حل و فصل بحران و موفقیتش در خنثی کردن طرح خونین علیه ملت سوریه موفق شد.

این گزارشها، سازمانهای اطلاعاتی آمریکا و وزیر خارجه این کشور را بر آن داشت تا حمد بن جاسم را به واشنگتن احضار کنند.

وی در سفر به واشنگتن اختیار آن را نیز داشت که از طرف مقامات سعودی صحبت کند.

جاسم پس از ورود به واشنگتن بلافاصله به ساختمان وزارت خارجه آمریکا برده شد و در آنجا نشستی به ریاست هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا با حضور مقامات امنیتی آمریکایی و حضور دو تن از مقامات شورای امنیت ملی اسرائیل برگزار شد. مقامات آمریکایی و اسرائیلی در این نشست حمد و امیرقطر را به علت شکست در جنگ افروزی طایفه ای در سوریه سرزنش کردند.

حمد بن جاسم در این نشست مهلت اضافی خواست تا توطئه جدیدی علیه سوریه به راه انداخته شود. نخست وزیر قطر در این سفر تاکید کرده بود کشورش میلیاردها دلار دیگر برای خرابکاری در سوریه اختصاص خواهد داد. حمد بن جاسم در این نشست گفته بود حکام قطر و عربستان و همه کشورهای عرب خلیج فارس با خطر بزرگ و چالشهای هولناکی روبرو هستند و موفقیت ملت و دولت سوریه در مقابله با طرح آمریکا، اسرائیل، کشورهای عرب خلیج فارس، ترکیه و اروپا به معنای از بین رفتن نظامهای عرب خلیج فارس است.

وی در این نشست پیشنهادهایی را برای ایجاد درگیری در لبنان و فشار به فلسطینیان مطرح کرده است. کلینتون در این نشست گفته است ناظران عرب امکان دارد گزارشی به نفع نظام سوریه منتشر کنند. وی همچنین درباره تعهد حمد بن جاسم درباره به خدمت گیری همه ناظران یا بیشتر آنان برای آنکه گزارشهای از پیش تهیه شده ارائه دهند، ابراز تردید کرده بود.

مقام اسرائیلی نیز در این نشست پیشنهاد توطئه جدیدی را با توجه به ناتوانی شورای امنیت سازمان ملل در تصمیم گیری درخصوص مداخله نظامی در خصوص سوریه ارائه کرده بود. این مقام اسرائیلی از حمد بن جاسم سوال کرده بود دوحه در متقاعد کردن برخی کشورهای عربی برای اعزام نیرو به سوریه و اجرای دستورات مربوط به ماموریتهای حقیقی یعنی حمایت از تروریستها و افراد مسلح و هماهنگی با آنها و مجهز کردن آنان به دستگاههای پیشرفته تر ارتباطاتی و تماس با ایستگاههای ویژه ایجاد شده در خاک ترکیه و در شمال لبنان چقدر توانایی دارد.

کلینتون در این نشست ضمن حمایت از طرح اسرائیل خاطر نشان کرده بود افراد مسلح اکنون با خطر مواجهند و نظام سوریه همچنان قوی است و می تواند اوضاع را در هر لحظه ای به نفع خود تغییر دهد. نخست وزیر قطر در این نشست از موضع رسمی مصر و عراق ابراز نگرانی و درخواست کرده بود قاهره و بغداد تحت فشار قرار گیرند و قطر و عربستان کمک کنند تا اوضاع در مصر همچنان بی ثبات باقی بماند.

نخست وزير قطر همچنين اطمينان داده است كه عربستان براي حمايت از هسته هاي تروريستي و فعال نگاه داشتن آنان در عراق تلاش مي كند و در عين حال پرويز مشرف رئيس جمهور سابق پاكستان نيز كه در عربستان اقامت دارد براي تشديد انفجارها در پاكستان در تلاش است و رياض با كمك سازمانهاي امنيتي اسرائيلي به جذب مزدور و تروريست و جاسوس براي اعزام آنان به ايران تلاش مي كند. حمد بن جاسم بار ديگر سعد حريري نخست وزير سابق لبنان و رئيس فراكسيون المستقبل را در مجلس اين كشور به ناتواني در شعله ور كردن عرصه در لبنان متهم كرد.