به گزارش افکارنیوز،

جف سشنز، دادستان کل آمریکا برنامه های دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور را در وزارت دادگستری با قدرت پیش برده است و قبل از آن نیز به مدت بیست سال حامی آرمان های محافظه کارانه در مجلس سنا بود. اکنون که سشنز وارد آخرین سال‌های دوران کاری خود می شود، حملات لفظی بی‌وقفه رئیس وی که این دادستان کل را شبیه به کیسه بوکس دائمی خود کرده، همه تلاش‌های سشنز را تحت الشعاع قرار داده است. این نقشی است که سشنز هرگز به دنبال آن نبود.

این انتقادات مداوم منعکس کننده خشم ترامپ از تحقیقات بازپرس ویژه درباره روسیه است و از همه قابل توجه‌تر است زیرا سشنز یکی از اعضای کابینه ترامپ است که بیشترین هماهنگی را با معیارهای ترامپ دارد. این رفتار ترامپ به شدت بر فعالیت های این دادستان کل در زمینه جرایم خشن، مهاجرت غیرقانونی و اعتیاد به مواد مخدر سایه افکنده است و ممکن است میراث وی را لکه دار کند.

کن بلک ول، شهردار سابق سینسیناتی گفت انتقاداتی که ترامپ از سشنز می کند سابقه کاری وی را خراب می کند و سوالاتی را برای مردم نه فقط درباره وفاداری وی به رئیس جمهور بلکه درباره شایستگی وی ایجاد می کند آن هم زمانی که سشنز در کار خود بسیار موفق بوده است.

اما کارهای سشنز و وفاداری وی به چشم ترامپ نمی‌آید و از زمانی که او از تحقیقات درباره رابطه میان ستاد انتخاباتی ترامپ در سال 2016 با روسیه کناره‌گیری کرد، رئیس جمهور آمریکا دادستان کل را به شدت مورد انتقاد قرار داده است. ترامپ اقدام سشنز را که موجب انتخاب رابرت مولر به عنوان بازپرس ویژه شد، عدم وفاداری به خود تفسیر کرد.

ترامپ گفته است اگر می دانست که سشنز چنین کاری انجام می دهد هرگز وی را به عنوان دادستان کل انتخاب نمی کرد.

ترامپ اخیرا نیز درباره اتهاماتی که علیه دو عضو جمهوری خواه کنگره وارد شده است به شدت از سشنز انتقاد کرد. وی گفت این اتهامات که درست پیش از انتخابات (میان دوره‌ای) مطرح شد، دو پیروزی آسان را در هاله‌ای از ابهام قرار داد. سشنز به این انتقاد پاسخی نداد گرچه در گذشته وی در بیانیه هایی گفته است وزارت دادگستری در مقابل ملاحظات سیاسی تسلیم نمی‌شود.