به گزارش افکارنیوز،

کمیته پیگیری گروه های ملی و اسلامی در بیانیه ای تاکید کرد که چالش های پیش روی ملت فلسطین نیازمند وحدت و مشارکت با ملت فلسطین و آرمان ملی آن است.

این کمیته در این بیانیه از کشورهای عربی خواست که از ملت فلسطین حمایت و پشتیبانی کنند. کمیته مذکور از وزرای خارجه کشورهای عربی هم که امروز دوشنبه نشستی را برگزار خواهند کرد، خواست اقدامات فوری برای حمایت مالی از آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی «آنروا» و جبران کسری بودجه آن در نتیجه قطع کمک های آمریکا به آن اتخاذ کنند.

کمیته پیگیری گروه های فلسطینی همچنین دولت آمریکا را مسئول تبعات تصمیمات ظالمانه اش بر روی شرایط معیشتی میلیون ها آواره فلسطینی و بیماران فلسطینی دانست و از کشورهای آزاد اندیش جهان خواست به مسئولیت های خود در زمینه مقابله با این تصمیمات ظالمانه عمل کنند.

این کمیته در ادامه بیانیه خود از تصمیم پاراگوئه برای بازگرداندن سفارت خود از قدس به تل آویو و به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت ملت فلسطین تمجید کرد و از تمامی کشورهای جهان خواست که با تصمیم آمریکا در زمینه به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل که مغایر قوانین بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل است، مخالفت کنند.

کمیته مذکور در پایان از تمامی اقشار ملت فلسطین در کرانه باختری، قدس و اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸ هم خواست که با ورود مکرر شهرک نشینان صهیونیست به مسجد مبارک الاقصی مقابله کرده و در تمامی فعالیت های ملی در کرانه باختری و نوار غزه مشارکت کنند. این کمیته همچنین خواستار گسترش تظاهرات های حق بازگشت و مقابله با ایست های بازرسی رژیم صهیونیستی و سیاست تخریب منازل در قدس و کرانه باختری شد.