به گزارش افکارنیوز،

«ژنرال قمر جاوید باجوا» فرمانده ستاد ارتش پاکستان دستور اعدام 13 تروریست دیگر را که پیش از این جرائم آنان در دادگاه نظامی اثبات شده بود صادر کرد.

«آصف غفور» سخنگوی ارتش پاکستان در این خصوص اعلام کرد: این افراد در عملیات‌های تروریست علیه مردم بی‌گناه، سازمان‌های دولتی و نهادهای علمی و خرید و فروش سلاح و مهمات نقش اساسی داشته‌اند.

وی تصریح کرد این 13 تروریست در مجموع بیش از 202 نفر را به قتل رسانده اند که 151 نفر از آنان افراد عادی و 51نفر دیگر نیروهای نظامی بوده‌اند.

آصف غفور افزود: در جریان عملیات‌های تروریستی که این افراد سازمان دهی کردند بیش از 249 نیروی نظامی و شهروند عادی زخمی شده‌اند.

سخنگوی ارتش پاکستان اضافه کرد: به دستور فرمانده ستاد ارتش پاکستان 7 تروریست دیگر نیز به حبس محکوم شده‌اند.

وی اظهار داشت: این افراد در جریان دادگاه های خود به جرائم و فعالیت های تروریستی که داشتند اعتراف کردند و به همین دلیل دادگاه برای آنان اعدام در نظر گرفت.

گفتنی است پیش از این نیز با دستور فرمانده دستور فرمانده ستاد ارتش پاکستان ده‌ها تروریست دیگر که به جرائم خود اعتراف کرده بودند اعدام شده‌اند.

پس از آغاز عملیات‌های ضرب عضب و رد الفساد در سال 2014 برخورد با تروریست‌ها در پاکستان شدت گرفت و این موجب بهبود اوضاع امنیتی در این کشور شد.