به گزارش افکارنیوز،

«ماتئو سالوینی» معاون نخست‌وزیر و وزیر کشور ایتالیا گفت که تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه بی معنی است و از پشتوانه اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی برخوردار نیست.

وی در گفت وگو با شبکه خبری راشاتودی گفت: « ماه می آینده فرصت تاریخی برای ما خواهد بود تا در نهایت توازن قدرت را در اروپا تغییر دهیم و روابط خود را با کشورهای خارج از اروپا به شیوه‌ای دیگر در پیش بگیریم. منظور من روسیه است. من همواره توجه دولت ایتالیا را به زیان ادامه دوران تحریم جلب کرده‌ام و به این اقدام ادامه می‌دهم چرا که تحریم‌های روسیه پشتوانه اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و یا فرهنگی ندارند.» انتخابات پارلمانی اروپا ماه می 2019 برگزار خواهد شد.

پس از افزایش تنش‌ها میان روسیه و غرب در سال 2014 میلادی و شدت گرفتن درگیری‌ها و ناآرامی‌ها در شرق اوکراین، آمریکا و اتحادیه اروپا چند دور تحریم علیه روسیه به بهانه مداخله در امور داخلی اوکراین وضع کرده‌اند. روسیه این تحریم‌ها را محکوم و هرگونه مداخله در امور داخلی این کشور را بارها رد کرده است.

اتحادیه اروپا به تازگی تحریم فهرست سیاه شامل اتباع روسی که متهم به بی‌ثباتی در اوکراین هستند را تمدید کرد. دیپلمات‌ها و  مقامات اروپایی امروز چهارشنبه اعلام کردند که اتحادیه اروپا درباره تمدید شش ماهه فهرست سیاه شامل افراد و نهادهایی که در روسیه متهم به بی‌ثباتی در اوکراین هستند به توافق رسیدند.