به گزارش افکارنیوز،

شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت ماه محرم تصریح کرد: این تربیت عاشورایی است که باعث ایجاد مقاومتی موثر در بین جوانان خود شده است و تاثیر گسترده‌ای در سطح خانواده و جامعه بهمراه داشته است.

وی تصریح کرد: این مقاومت به تئوری رزمی رژیم صهیونیستی خلل وارد کرد. این تئوری بازدارندگی در برابر دشمن و امنیت برای این رژیم ایجاد می‌کرد. اویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به این زیان راهبردی اذعان کرد. اسرائیل این روند را در دستور کار داشت که نیروی هوایی رکن اساسی است و جبهه داخلی باید امن باقی بماند و نبرد باید در جبهه دشمن باشد، اما مقاومت نیروی هوایی رژیم صهیونیستی را ناتوان از یکسره کردن جنگ کرد و سراسر جبهه داخلی این رژیم را در معرض خطر اصابت موشک‌های خود قرار داد. این وضعیت باعث شد که رژیم صهیونیستی به فکر یک سری تغییرات و تعدیل‌ها بیفتد. در همین راستا رئیس ستاد مشترک رژیم صهیونیستی گفت که در جنگ آینده باید زمینی بجنگیم. آن‌ها نگران و بدنبال جایگزین هستند.

وی با اشاره به مبارزه اسطوره‌ای مقاومت در جنگ ۳۳ روزه در جنوب لبنان گفت: صهیونیست‌ها باید بدانند که دیگر امروز قادر به پیشروی در برابر مقاومت نیستند. مقاومت چندین گام جلوتر است و می‌تواند به وظیفه خود عمل کند.

شیخ نعیم قاسم گفت: امروز شدت مقاومت در همه منطقه افزایش یافته است. ملت مجاهد فلسطین مبارزه می‌کنند و اسرائیلی‌ها را به نقطه صفر بازگردانده است. امروز آمریکا قادر به تحمیل مقاصد خود در سوریه و عراق نیست و اهرم هایش در کشور‌های عرب خلیج فارس ناتوان در مقابله با ملت استوار و مجاهد یمن هستند و معادله خاورمیانه جدید در منطقه دو بار در هم شکسته شد، یک بار در سال ۲۰۰۶ میلادی در لبنان و یکبار در سوریه از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۸ میلادی. به خواست خداوند پیروزی‌های محور مقاومت بر محور شرارت یعنی آمریکا و اسرائیل و مزدوران آن‌ها ادامه خواهد یافت. این مقاومت با محور خود بنیان طرح تکفیری در منطقه ما را منهدم کرد و راه را به روی یک تفکر انحراف و خطرناک برای آسیب زدن به وجهه اسلام و کشاندن منطقه به آغوش طرح صهیونیستی غاصب بست.

شیخ نعیم قاسم گفت: مبارزه با تکفیری‌ها به عنوان آزادسازی دوم خاک لبنان تکامل بخش آزادسازی خاک لبنان در برابر اسرائیل است. آزادسازی دوم ثابت کرد که ما در زمان مقاومت پیروز بر طرح‌های صهیونیستی کردن منطقه و وابستگی (به غرب) هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تاخیر در تشکیل دولت افزود: ما خواهان تسریع در تشکیل دولت هستیم. نشانه‌های راه حل واضح است؛ یعنی حضور (گروه‌ها و جریان‌های سیاسی) در دولت متناسب با میزان حضور (آنها) در پارلمان.