به گزارش افکارنیوز،

پایگاه «بریتبارت» که استراتژیست سابق رئیس‌جمهور آمریکا زمانی رئیس آن بوده، فیلمی از نشست مدیران گوگل بعد از شکست «هیلاری کلینتون» منتشر کرد و این غول فناوری اطلاعات در آمریکا را به ضدیت با دونالد ترامپ متهم کرده است.

 در فیلم منتشر شده توسط این رسانه محافظه‌کار، «روث پورات» مدیر ارشد مالی گوگل از دیده می‌شود که از شدت ناراحتی بابت پیروزی ترامپ و شکست کلینتون، به گریه افتاده است.

این مدیر ارشد گوگل در حالی که بغض کرده، می‌گوید که بعد از اعلام نتایج مقدماتی درباره انتخابات، با دوست نزدیکش که یکی از فعالان انتخابات بوده تماس گرفت و جویای حالش شده است.

به گفته پورات، دوستش به او گفته که قرار بوده یک جشن بزرگ در نیویورک برای پیروزی کلینتون برگزار شود اما «اینجا همه دارند گریه می‌کنند، ما داریم شکست می‌خوریم».

مدیر ارشد مالی گوگل حین گفتن این اظهاراتش، خودش هم به شدت بغض کرده و تلاش می‌کند که به گریه نیفتد.

پورات همچنین در این خصوص می‌گوید که بسیاری از اعضای گوگل هم همین حس بغض، ناراحتی شدید و گریه داشته‌اند.

به گزارش بریتبارت، این نشست به فاصله کوتاهی بعد از اعلام رسمی پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری برگزار شده است.

به فاصله کوتاهی بعد از انتشار این فیلم، مدیر کارزار انتخاباتی سال 2020 ترامپ خواستار توضیح گوگل درباره این موضوع شده است.

«برد پارسکال» در توئیتی نوشت: «گوگل باید توضیح دهد چطور (اظهارات مدیرانش علیه ترامپ) تهدید علیه جمهوری ما نیست. ویدئو را ببینید. گوگل معتقد است که می‌تواند نتایج جستجوها و ویدئوهای ما را ترسیم کند تا به شما بقبولاند "ارزش‌های آنها" را بپذیرید، ارزش‌هایی از قبیل مرزهاب باز، سوسیالیسم، بهداشت و درمان برای همه. باید در این زمینه تحقیق شود و جلسات استماع کنگره ترتیب داده شود».

گوگل به جنجال‌ها درباره انتشار این فیلم واکنش نشان داده و اعلام کرده است که پرسنل این شرکت از حق آزادی بیان و اظهارنظر برخوردار هستند اما این به منزله ضدیت گوگل به رئیس‌جمهور آمریکا نیست.

این جنجال‌ها در شرایطی صورت گرفته که چندی قبل، رئیس‌جمهوری آمریکا گوگل را متهم کرده بود که الگوریتم‌های جستجوگر خود را به نحوی تنظیم می‌کند که اخبار «ضدترامپ» و «چپ‌گرایانه» بیشتر دیده شود..

گوگل در واکنش به این ادعای قبلی ترامپ اعلام کرده بود که دیدگاه‌های سیاسی نقشی در شکل‌گیری نتایج در این جستجوگر ندارد.