به گزارش افکارنیوز،

­نانسی پلوسی رهبر اقلیت دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا از موضع اخیر دونالد ترامپ درباره انتشار آمار مربوط به تلفات طوفان ماریا که سال گذشته پورتوریکو و جزایر ویرجین را در هم کوبیده بود، انتقاد و این موضع را غیر قابل قبول توصیف کرد.

نانسی پلوسی گفت: «رئیس جمهور ترامپ گفته است که آمار مرگ سه هزار آمریکایی برای بی اعتبار کردن ریاست جمهوری وی سر هم بندی شده است. به این مسئله فکر کنید، به مردمی که از این طوفان آسیب دیده اند، فکر کنید. دیدگاه این دولت و کنگره تحت کنترل جمهوری خواهان قابل قبول نیست.

وی گفت: «الزام اخلاقی داریم که عملکردی بهتر از خود نشان بدهیم و نه فقط کار خود را در پورتوریکو و جزایر ویرجین به پایان برسانیم بلکه از تکرار این شکل واکنش‌های نامتناسب جلوگیری کنیم.»

پلوسی ادامه داد: «بخشی از چالش پیش روی ما با رئیس جمهور این است که وقتی می‌خواهد صحبت کند، نمی‌فهمد چه می‌گوید. سخنان وی سنگین است و وقتی چیزی تا این اندازه تخریب کننده می‌گوید، این میزان وزن و اعتبار دیگر غیر قابل درک می‌شود. رئیس جمهور چه می‌کند؟ فقط توئیت می‌زند و مرگ سه هزار شهروند آمریکایی را زیر سوال می‌برد. مایه شرمساری است.»

وی تصریح کرد: «دونالد ترامپ، به عنوان رئیس جمهور آمریکا اولین وظیفه تو محافظت از شهروندان آمریکایی بعد از فاجعه است. به جای این کار، دولت تو با آمادگی ضعیف و واکنشی نامتناسب، فاجعه‌ای انسانی آفریده است.»