به گزارش افکارنیوز،

نیروهای ارتش سوریه به پیشروی و تقویت مواضع خود در عمق مناطق صخره‌ای اطراف منطقه "تلول الصفا" آخرین پایگاه گروه تروریستی داعش در عمق بادیه شرقی السویداء ادامه دادند.

بر اساس این گزارش، نیروهای سوری پیشروی جدیدی در محور "أرض قاع البنات" در شمال غرب "تلول الصفا" به دست آورده و بعد از درگیری‌های شدید با تروریست‌های داعشی مساحت‌های بیشتری را در عمق مناطق صعب العبور به کنترل خود در آوردند. در پی عملیات ارتش سوریه برای پیشروی در این مناطق شماری از تروریست‌های داعشی از جمله 10 تک‌تیرانداز به هلاکت رسیده و ما بقی نیز به سمت عمق مناطق صخره‌ای گریختند.

خبرنگار سانا گزارش داد که پیشروی در این محور این امکان را برای نیروهای ارتش سوریه فراهم کرد تا آخرین برکه آبی که تروریست‌های داعشی برای تامین آب از آن استفاده می‌کردند در تیررس خود قرار دهند. نیروهای سوری پیش از این راه‌های دسترسی تروریست‌ها به منابع تامین آب را مسدود کردند.

نیروهای ارتش سوریه همچنین حضور خود را در مناطق صخره‌ای که قبلا در محورهای مختلف به کنترل خود در آورده بودند تثبیت کرده و همزمان دژهای امنیتی، مخفیگاه‌ها و مراکز تجمع تروریست‌های داعشی باقی مانده در اطراف تلول الصفا را هدف حملات گسترده هوایی و توپخانه‌ای خود قرار دادند.

منطقه تلول الصفا مهمترین پایگاه داعش در بادیه شرقی السویداء به‌شمار می‌رود و با پاکسازی این منطقه استان السویداء به‌طور کامل از لوث تروریسم پاکسازی می‌شود.

صحرای السویداء آخرین پایگاه گروه تروریستی داعش در جنوب سوریه به‌شمار می‌‌رود.

ارتش سوریه از پنجشنبه (18 مرداد) عملیات ریشه‌کنی گروه تروریستی داعش در بادیه شرقی السویداء را در جبهه‌ای به‌عرض 75 کیلومتر آغاز کرد.

انهدام مخفیگاه تروریست‌ها در حومه حماه

نیروهای ارتش سوریه مراکز تجمع و خطوط دفاعی تروریست‌های النصره و گروه‌های تروریستی وابسته به این گروه در حومه شمالی حماه را هدف حملات گسترده خود قرار دادند.

خبرنگار سانا در حماه گزارش داد که نیروهای سوری با انجام حملات توپخانه‌ای یک مخفیگاه تروریست‌های "کتائب العزه" را در اطراف شهرک "حصرایا" منهدم کردند.

نیروهای سوری همچنین با گروه‌های تروریستی وابسته به النصره و گروه تروریستی "الحزب الترکستانی" که در حال بمب‌گذاری منازل و تاسیسات عمومی در اطراف شهرک "الحویز" در حومه شمالی حماه بودند درگیر شدند که در پی این درگیری‌ها شماری از عناصر تروریست به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند و خساراتی به تجهیزات جنگی آنها وارد آمد.

ارتش سوریه روز گذشته مرکز تجمع تروریست‌های النصره در اطراف شهرک "الجنابره" در حومه شمالی حماه را هدف قرار داد که در پی این حملات شماری از تروریست‌ها از جمله "خالد تیناوی" ملقب به "ابوعمر الدمشقی" به هلاکت رسید که از بارزترین سرکرده‌های تروریست در این منطقه به شمار می‌رفت.

در طول مرزهای اداری بین حماه و ادلب صدها تروریست خارجی حضور دارند که اکثر آن‌ها وابسته به گروه تروریستی "جیش العزه" و "الحزب الترکستانی" هستند که از مرزهای ترکیه به این مناطق آمده‌اند.