به گزارش افکارنیوز،

دفتر امور پناهندگان فلسطینی در جنبش حماس در بیانیه خود آورده است: این کشتار در چارچوب جنایت‌های دشمن صهیونیست علیه ملت فسلطین روی داد و چهره تروریستی این رژیم را تحکیم بخشید.

این بیانیه افزود: محاکمه اشغالگران یک مسئولیت بین المللی است که باید در دادگاه‌های بین المللی علیه رژیم صهیونیستی و ارتش و عناصر این رژیم انجام شود.

براساس این بیانیه، جنبش حماس همچنین از دولت لبنان خواست تا از طریق بازگرداندن حقوق اقتصادی و اجتماعی شهروندی به پناهندگان فلسطینی در لبنان با مسئله پناهندگان فلسطینی همبستگی کند و فشار بر پناهندگان را که عاملی برای مهاجرت آن‌ها به اروپا و سایر مناطق شده است، بردارد.

حماس از دوستان ملت فلسطین در جهان خواست تا از خون شهدای زنده در اردوگاه‌های فلسطینی در لبنان برای مقابله با حمله آمریکا علیه مسئله پناهندگان - که از جمله از طریق متوقف کردن حمایت مالی از سازمان کاریابی و امداد رسانی سازمان ملل (انروا) و بازتعریف پناهندگی و اسکان پناهندگان صورت می‌گرد- حمایت کنند.

این جنبش تاکید کرد: خون پناهندگان فلسطینی در کشتار صبرا و شتیلا قطب‌نمایی باقی خواهند ماند که مسیر را نشان می‌دهد و راه آزادسازی و بازگشت پناهندگان را روشن می‌کند.