به گزارش افکارنیوز،

خبرگزاری راشاتودی اعلام کرد که یک فروند خودروی زرهی فرانسوی در عکسی که از این منطقه منتشر شده است دیده می‌شود. گمانه‌زنی حاکی از این است که ارتش آمریکا این تصویر را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است.

https://www.afkarnews.com/

 

در این وسیله، نفربری دیده می‌شود که دارای برجک، از نوع «آراویس» و مورد استفاده عربستان و فرانسه است و این در حالی است که این دو کشور در منطقه دیرالزور نیروی زمینی ندارند و دولت فرانسه هم هرگز حضور نیروهای نظامی خود در این منطقه را تائید نکرده است.

یکی از خبرنگاران شبکه خبری فرانسه 24 که متوجه وجود این خودرو در عکس شده است اعلام کرد که آمریکایی‌ها این تصویر را روز چهارشنبه منتشر کرده‌اند. وی همچنین گفته است که تصاویر مشابه در مناطق مختلف سوریه که تحت کنترل نظامیان آمریکایی هستند هم دیده شده است. این تصویر آگوست سال جاری برداشته شده است. تاکنون نه ارتش فرانسه و نه ارتش آمریکا به این گزارش واکنشی نشان نداده‌اند.

«جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا آوریل گذشته گفته بود که فرانسه نیروهای ویژه‌ای را به سوریه اعزام کرده تا به واشنگتن در مبارزه با گروه تروریستی داعش مقابله کند. وی در عین حال از ارائه اطلاعات بیشتر خودداری کرده بود.

دیرالزور یکی از معدود مناطق در سوریه به شمار می‌رود که گروه تروریستی داعش همچنان در آنجا حضور دارد.استان دیرالزور در مرز سوریه و عراق قرار دارد و بخشی از آن تحت کنترل شبه نظامیان کردی مورد حمایت آمریکا قرار دارد. واشنگتن از عملیات‌های این گروه‌ها حمایت هوایی می‌کند.