به گزارش افکارنیوز،

​مقامات بلندپایه پارلمانی روسیه در تفسیر اظهارات روز گذشته "رایان زینکه" وزیر امور داخلی آمریکا در این باره که واشنگتن ممکن است روسیه را در معرض محاصره دریایی قرار داده تا مانع از ارسال منابع انرژی به خاورمیانه شود، ابراز عقیده کردند که چنین اقدامی از سوی آمریکا، حداقل منجر به یک جنجال بزرگ سیاسی شده و حتی می‌تواند به جنگ منجر گردد.

"آلکسی پوشکوف" عضو کمیسیون سیاست اطلاعاتی شورای فدراسیون (سنای) روسیه در صفحه توئیتر خود در این باره نوشت: «علاوه بر اینکه چنین سخنانی کاملا بی‌معنا و پوچ است، از لحاظ حقوق بین الملل نیز به منزله اعلان رسمی جنگ است.»

این مقام پارلمانی در رابطه با این ادعای وزیر آمریکایی درباره اینکه روسیه قصد دارد منابع انرژی برای تصفیه نفت به خاورمیانه ارسال کند، یادآور شد: «این اظهارات را باید در کنار سخنان "سارا پلین" قرار دهیم که پیش از این گفته بود به خوبی از اقدامات روسیه آگاه بوده و بطور واضح روسیه را در سواحل آلاسکا دیده است. این دو فرد را می‌توان دو "جفت یک چکمه" (مکمل یکدیگر) نامید.»

 "فرانتس کلینتسویچ" عضو ارشد عضو کمیته امور دفاعی و امنیتی شورای فدراسیون (سنای) روسیه نیز در واکنش به سخنان وزیر کشور آمریکا به این خبرگزاری گفت: «ببخشید که چنین می‌گویم ولی روسیه، هندوراس نیست که با آن چنین برخورد شود. روسیه را نمی‌توان نادیده گرفت. هر نوع تلاش برای محاصره دریایی و ممانعت از عبور و مرور کشتی‌های ما، با وجود قدرت نظامی ناوگان دریایی روسیه می‌تواند منجر به جنجال بزرگ سیاسی شود که ایالات متحده اصلا به آن نیاز ندارد.»

این سناتور تاکید کرد، تلاش برای اعمال فشار بر روسیه نتیجه‌ای به دنبال نخواهد داشت و مقامات واشنگتن باید دیگر به خوبی این واقعیت را درک کرده باشند.