به گزارش افکارنیوز،

پرویز مشرف، رئیس جمهوری پیشین پاکستان به اتهام تضعیف قدرت قانون اساسی و خیانت به کشور تحت محاکمه قرارد دارد. او در سال ۲۰۱۶ پاکستان را ترک کرد و برای مداوا به دبی سفر کرد.

رئیس جمهوری پیشین پاکستان به دلیل اعمال وضعیت فوق‌العاده در این کشور که به حصر خانگی تعدادی از قضات ارشد این کشور و اخراج بیش از ۱۰۰ تن از آنها انجامید، در مارس ۲۰۱۴ به خیانت متهم شد.

محمد امجد، یکی از مقامات ارشد حزب پرویز مشرف اعلام کرد، او به دلیل این‌که به خاطر یک بیماری نامشخص بسیار ضعیف شده است نمی‌تواند به کشور بازگردد. ما نمی‌توانیم زندگی او را به خطر بیندازیم.

وی ادامه داد: در واقع هیچ‌گونه تضمینی برای برگزاری یک دادگاه عادلانه برای او وجود ندارد که اجازه دهد برای مداوا به خارج از کشور برود.

این مقام پاکستان افزود: مشرف هر سه ماه یکبار برای مداوا به لندن می‌رود. او در حال حاضر به دلیل یک بیماری نامشخص تحت مداوا قرار دارد.

وی گفت: گزارش‌های پزشکی او به رئیس دادگاه پاکستان ارسال شده است. با این حال مشرف می‌خواهد در برابر دادگاه حاضر شود و اکنون در حال مشورت با تیم حقوقی‌اش برای تصمیم‌گیری درباره زمان و چگونگی بازگشتش است.

دادگاه عالی پاکستان ماه گذشته میلادی اعلام کرد: اگر مشرف به کشور بازگردد و در برابر دادگاه حاضر شود تدابیر امنیتی در حد سطوح عالی برای وی فراهم می‌شود.