به گزارش افکارنیوز،

نبرد سنگین میان ارتش سوریه و داعش در محور شمال غربی، غربی و جنوب غربی صحرای السویداء که آخرین منطقه تحت اشغال در جنوب سوریه است، جریان دارد.

منابع سوری اعلام کردند: ارتش سوریه در منطقه صخره ای مشرف به بلندی های الصفا و باسطا پیشروی های چشمگیری به دست آورده است و بر مساحت گسترده ای که شامل غارها و ناهمواری هایی است که تروریستها تکفیری در آن سنگر گرفته و تک تیراندازهای خود را مستقر کرده اند، مسلط شده است.

به گفته منابع سوری؛ این پس از تقویت نیروهای ارتش سوریه و پیشروی در عمق دامنه های صخره ای است. ارتش سوریه بر الجروف الصخریه و باتلاقهایی در اطراف قبر الشیخ حسین در جنوب غرب بلندی های الصفا مسلط شده و تلفات و خسارات سنگینی به تکفیری ها وارد کرده است.

منابع سوری اعلام کردند: به دنبال پیشروی های ارتش سوریه، حلقه محاصره بر داعش تنگ تر شده و راههای امداد رسانی آنها قطع شده و از بیشتر منابع آبی خود محروم شده اند.

این منابع بیان کردند: همه تحرکات آنها برای شکست حصر با ناکامی روبرو شده و همزمان با آتش سنگین موشکی و توپخانه ای و حملات هوایی به مواضع و استحکامات داعش در میان صخرها، مهمات و سلاح های داعش در اطراف منطقه قبرالشیخ حسین منهدم شده است.

به گفته منابع سوری؛ داعشی ها پس از ناکام ماندن تحرکات خود برای بازپس گیری آنچه از دست دادند پا به فرار گذاشته و از هم پاشیده اند و نیروهای ارتش سوریه آنها را در حال فرار زیر آتش سنگین قرار داده اند.

ارتش سوریه مقادیر زیادی سلاح و مهمات که در برخی غارها از سوی داعشی ها پنهان شده بود، کشف کرد.