به گزارش افکارنیوز،

گروه رسانه‌های «ام بی سی» سعودی، اعلام کرد که «محمد التونسی» مشاور ولی‌عهد ابوظبی را به عنوان مدیر کل کانال‌های این گروه در عربستان سعودی تعیین کرده است.

گروه مذکور علت این انتصاب و تعیین مدیرکل برای کانال‌های این گروه در عربستان سعودی را تقویت جایگاه این کشور عنوان کرده است.

طبق گزارش وبگاه «شهاب»، «ولید ابراهیم آل ابراهیم» رئیس شورای اداری گروه ام بی سی نیز از پیوستن مشاور بن زاید به این مجموعه استقبال کرد.

وی انتصاب التونسی در این منصب را تبریک گفت و افزود که این اقدام در راستای استمرار تقویت محتوای سعودی برنامه‌های خاص این گروه‌ رسانه‌ای و همسو با روند توسعه و نوسازی در عربستان سعودی صورت گرفت.

مرکز پخش خاورمیانه یا به اختصار ام‌بی‌سی مخفف Middle East Broadcasting Center، یک شرکت رسانه‌ای متعلق به بخش خصوصی و مستقل ماهواره‌ای عربستان سعودی است. ام بی سی اولین گروه رسانه‌ای است که برنامه‌های سرگرمی ، فیلم و سریال و اخبار را به صورت رایگان در ده شبکه تلویزیونی برای جهان عرب پخش می‌کند. در حال حاضر مقر اصلی MBC GROUP در جده‌است اما شبکه‌ها در مدیا سیتی دوبی پخش می‌شوند.

ام بی سی در تابستان ۱۹۹۱ توسط ولید بن ابراهیم «برادر همسر سوم ملک فهد» اولین شبکه تلویزیونی خود را در لندن تأسیس کرد. ام بی سی بطور مستقیم توسط خاندان پادشاهی سعودی اداره می‌شود.