به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در جریان کنفرانس خبری در کاخ سفید با قطع سوالات خبرنگاران درباره برت کاوانا، نامزد مورد حمایت خود برای عضویت در دیوان عالی این کشور، آنان (خبرنگاران) را به کار برای حزب دموکرات این کشور متهم کرد.

رئیس جمهور آمریکا با حمله به دموکرات‌ها برای مخالفت با عضویت کاوانا در دیوان عالی این کشور، رسانه‌های آمریکا را به جانبداری از حزب دموکرات متهم کرد.

 ترامپ در جریان کنفرانس مطبوعاتی کاخ سفید خطاب به خبرنگاران اعلام کرد: من شما را بخشی از حزب دموکرات می‌دانم. رئیس جمهور آمریکا در این کنفرانس سه بار سوالات خبرنگاران درباره نامزد مورد حمایت او برای دیوان عالی این کشور را قطع کرد و از خبرنگاران خواست تا در ابتدا سوالات خود درباره توافق جدید نفتا (توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی) را مطرح کنند. ترامپ در این کنفرانس خبری اعلام کرد به سوالات آنها درباره کاوانا پاسخ خواهد داد اما اینکار را تقریبا تا یک ساعت بعد انجام نداد.

 رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگار ای بی سی درباره توئیت او درباره کاوانا گفت: این مسئله چه ارتباطی با تجارت دارد؟ پاسخ دادن به این سوال برای من مهم نیست. اما می‌خواهم به سوالات مربوط به تجارت جواب دهم. بلافاصله بعد از آن ترامپ خطاب به خبرنگار دیگر گفت: به سوالات مربوط به کاوانا خواهیم پرداخت.

وقتی خبرنگار سوم از سی ان ان، شبکه خبری که همواره یکی از اهداف رسانه‌ای ترامپ است، قصد طرح سوال خود درباره گزارش‌های مربوط به اعمال محدودیت از سوی کاخ سفید درباره تحقیقات اف بی آی درباره اتهامات جنسی کاوانا را داشت ترامپ خشمگین در پاسخ اعلام کرد: این سوال را نپرس. آیا سوالی درباره تجارت داری؟

رئیس جمهور آمریکا زمانیکه با اصرار خبرنگار سی ان ان برای طرح سوال درباره کاوانا مواجه شد، از خبرنگار دیگر خواست تا میکروفن را گرفته و سوال خود درباره تجارت را مطرح کند. در نهایت زمانیکه او با بیان سوالات خبرنگاران درباره موضوع جنجالی نامزد عضویت در دیوان عالی موافقت کرد، به انتقاد از رسانه‌ها برای انتشار گزارش مربوط به اعمال محدودیت از سوی کاخ سفید برای تحقیقات اف بی آی در خصوص مسئله اخلاقی کاوانا پرداخت و آن را نادرست خواند. ترامپ تاکید داشت که او به تحقیقات سنا در این زمینه احترام می‌گذارد و می‌خواهد این تحقیقات به طور جامع اما به سرعت به اتمام برسد.

در طول این کنفرانس خبری، رئیس جمهور آمریکا باز هم به تلاش برای متهم کردن رسانه‌ها درباره پوشش گمراه‌کننده خبری ادامه داد، اتهاماتی که به یکی از ویژگی‌های ریاست جمهوری او تبدیل شده است. ترامپ همچنین رسانه‌ها را به رفتار به ناعادلانه با خود متهم کرد.