به گزارش افکارنیوز،

"میخائیل بوگدانوف" معاون وزیر خارجه روسیه در گفت‌وگو با اسپوتنیک تاکید کرد: غرب با سیاست کوته نظرانه خود در قبال لیبی این کشور را به پناهگاه و قلعه تروریسم تبدیل کرده است.

وی خاطر نشان کرد گروه های تروریستی موجود در قاره آفریقا بسیار خطرناک هستند و بسیاری از آنها مواضع رادیکالی(بسیار تند) دارند و به علت سیاست های تنگ نظرانه کشورهای غربی، لیبی به قلعه و دژ تروریسم تبدیل شده است و وضعیت این کشور به سبب بازگشت جنگجویان از عراق، سوریه و افغانستان به آفریقا بحرانی و بدتر از گذشته شده است.

بر اساس این گزارش، "خلیفه حفتر" فرمانده موسوم به عملیات الکرامه در ارتش لیبی که از حمایت‌های گسترده رژیم‌های عربی همچون امارات و سعودی و غربی‌ها برخوردار است در بیانیه‌ای از آنچه نبرد علیه تروریسم خوانده برای پاکسازی تمام خاک این کشور  خبر داده است.

کشور  لیبی از زمان سرنگونی رژیم معمر قذافی در سال 2011 با شکاف شدیدی در نهادهای دولتی میان شرق و غرب این کشور روبرو است به طوری که در شرق لیبی، پارلمانی با حمایت ارتش موسوم به ارتش ملی به فرماندهی خلیفه حفتر و در غرب، دولت وفاق ملی فعالیت می‌کند که در دستیابی به  اعتماد پارلمان شکست خورده است.

پس از سقوط سرهنگ " معمر قذافی" درسال 2011به دو طیف شرقی که توسط پارلمان این کشور و با کمک ارتش ملی به فرماندهی " خلیفه حفیر" و غربی که دولت وفاق ملی که مدعی است از نظر بین المللی شناخته شده است اما از دستیابی به تایید پارلمان شکست خورد، تقسیم شده است.

نخست وزیر الجزایر : بحران سیاسی در کشور وجود ندارد

احمد او یحیی نخست وزیر الجزایر تاکید کرد پارلمان این کشور منحل نخواهد شد، زیرا بحران سیاسی وجود ندارد.

وی افزود بحران پارلمانی داخلی  است، و نخست‌وزیری در آن دخالتی نداردف زیرا نمایندگان خود رئیس پارلمان را انتخاب کرده‌اند.

وی همچنین درباره روابط کشورش و فرانسه اظهار  داشت هیچ  بحرانی میان الجزایر و فرانسه وجود ندارد و تنها یک اقدام مقابله به مثل در خارج شدن نیروهای امنیتی محافظ از سفارتخانه‌هاست.