به گزارش افکارنیوز،

شبکه «ان تی وی» ترکیه اعلام کرد که پس از گذشت چهار روز از ناپدید شدن «جمال خاشقچی» نویسنده و منتقد عربستان سعودی که در استانبول به سر می‌برد، دادستان ترکیه اعلام کرده است که تحقیقات در این خصوص را آغاز کرده است.

بن سلمان ولی‌عهد سعودی در پاسخ به بحران ایجاد شده،(جمعه) اعلام کرد که مسئولان ترکیه می‌توانند وارد کنسولگری شوند.

آغاز تحقیقات دادستانی ترکیه در حالی است که پلیس این کشور اعلام کرده مطمئن است جمال خاشقچی کماکان درون کنسولگری است و از آن خارج نشده است. پلیس ترکیه می‌گوید با بررسی دوربین‌ها متوجه این مسأله شده است.

پلیس همچنین دور کنسولگری عربستان را حصار امنیتی کشیده است تا مسئولان سعودی نتوانند خاشقچی را از آن خارج سازند. هر چند «خدیجه ازرو» نامزد وی و نیروهای امنیتی اجازه یافتند وارد کنسولگری شوند اما آن‌ها نتوانستند از زیر زمین و مکان‌های مخفی ساختمان بازرسی کنند.

سازمان اطلاعات ترکیه (میت) نیز احتمال می دهد جمال خاشقچی بسیار زودهنگام ترکیه را ترک کرده و به عربستان رسیده باشد. این فرضیه را «مجتهد» افشاگر معروف سعودی نیز در صفحه تویئتر خود تأیید و تأکید کرده است که خاشقچی به عربستان منتقل شده و در بازداشت است.

نام جمال خاشقچی پیشتر در فهرست افراد بازداشتی تحت تعقیب توسط بن سلمان ولی‌عهد سعودی قرار گرفته بود، لذا برخی از فعالان در صفحه توئیتر خود نوشتند که وی به دستور بن سلمان ربوده شده است.