به گزارش افکارنیوز،

در گزارش جدیدی که پنتاگون به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ارائه کرد به "۳۰۰ بخش آسیب‌پذیر" حوزه نظامی-صنعتی این کشور اشاره شده است. سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد بر اساس این گزارش، تهدید ویژه‌ای از وابستگی نظامی به قطعات چینی وجود دارد.

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید با اشاره به اینکه پاتریک شاناهان، معاون وزیر دفاع آمریکا روز جمعه گزارشی را درباره ارزیابی صنایع نظامی آمریکا به دونالد ترامپ ارائه کرد، این گزارش را "سندی تاریخی" خواند.

به گفته وی، این گزارش زمینه را برای شناسایی حدود ۳۰۰ آسیب پذیری در این بخش فراهم می‌کند. کاخ سفید اعلام کرد "وزرای دفاع، تجارت، انرژی و کار تحت نظارت رئیس جمهور تدابیری را به منظور اصلاح و از میان برداشتن این ۳۰۰ آسیب پذیری شناسایی شده اتخاذ خواهند کرد."

شبکه تلویزیونی سی ان بی سی گزارش داد تهیه کنندگان این گزارش به نفوذ چین اشاره کردند که برخی قطعات لازم برای تهیه تجهیزات آمریکا در این کشور تولید می‌شود. در این گزارش از میان دیگر عواملی که در ضعف صنایع نظامی آمریکا نقش دارند به تغییرات در بودجه دفاعی اشاره شده است.

بر اساس بودجه‌ای که برای سال مالی ۲۰۱۹ تدوین شده است آمریکا قصد دارد ۷۱۶ میلیارد دلار برای نیاز‌های نظامی خود هزینه کند.