به گزارش افکارنیوز،

در پی بازنشستگی برخی از فرماندهان ارشد ارتش آمریکا در ماه‌های آینده، کاخ سفید و پنتاگون به دنبال انتخاب جایگزین‌های جدید برای مناصب آنها هستند.

به نوشته پایگاه «سی‌ان‌ان»، جمیز متیس، وزیر دفاع آمریکا نقشی مهمی در انتخاب گزینه‌های موردنظر برای این سمتهای کلیدی دارد. نمایندگان مجلس سنا نیز باید افراد انتخاب‌شده را تأیید کنند. هنوز مشخص نیست که جیمز متیس چه افسرانی را برای تصدی منصبهای خالی انتخاب کرده است.

«پُل سِلوا»، ژنرال چهار ستاره و جانشین فرماندهی ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا مهمترین فردی است که اوایل سال ۲۰۱۹ بازنشسته خواهد شد. از جمله مسئولیت‌های مهم «سِلوا» به عنوان جانشین ستاد مشترک ارتش، وظیفه بسیار محرمانه نظارت بر سلاح‌های اتمی، نظارت بر بودجه‌ چند میلیارد دلاری و دست‌یابی به سلاحهای جدید است.

براساس این گزارش دونالد ترامپ همچنین باید در سال ۲۰۱۹ برای ژنرال «جوزف دانفورد»، رئیس کنونی ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا و عالی‌ترین مشاور نظامی رئیس‌جمهور آمریکا جایگزین تعیین کند، چرا که دومین دوره دوساله ریاست جوزف دانفورد در پاییز سال ۲۰۱۹ به پایان خواهد رسید.

«سی‌ان‌ان» در ادامه ضمن معرفی برخی از افسران نظامی برای جایگزینی افرادی که به‌زودی بازنشسته می‌شوند درباره دیگر تغییرات در نیروهای مسلح آمریکا می‌‎افزاید در آینده نزدیک «کنت مک کنزی» جایگزین «جوزف ووتل»، فرمانده کنونی ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا و مسئول نظارت بر عملیاتهای ارتش آمریکا در خاورمیانه می‌شود. «کورتیس اسکاپاروتی»، فرمانده واحد ارتش آمریکا در اروپا نیز به‌زودی بازنشسته می‌شود.