به گزارش افکارنیوز،

ریچارد دیرلاو، رئیس سابق سرویس اطلاعاتی مخفی انگلیس (ام آی 6) اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شهرت خود را برای اظهارات بی پروا و بدون تفکر خود بدست آورده و با برخی از سیاستمداران انگلیسی درگیر شده است. با این حال این مقام اطلاعاتی سابق اعلام کرد روابط میان انگلیس و نزدیکترین متحدش آمریکا همچنان قوی است.

این مقام انگلیسی در گفتگو با اسکای نیوز، رئیس جمهور آمریکا را غیرقابل پیش بینی توصیف کرد. او در این گفتگو اعلام کرد: او (ترامپ) حرف‌های عجیب و غریبی می‌زند و به وضوح رفتارهای غیر قابل پیش بینی از خود نشان می‌دهد. می‌خواستم بگویم که او نیاز به یک پرستار کودک دارد اما حس کردم اینگونه اظهارنظر درباره رئیس جمهور آمریکا، هر کسی که باشد، توهین‌آمیز است. با این حال به اعتقاد من استحکامی در روابط میان آمریکا و انگلیس به عنوان دو متحد وجود دارد.

به نوشته دیلی میل، رئیس جمهور آمریکا از زمان ورود به کاخ سفید در ژانویه سال گذشته با گروهی از سیاستمداران انگلیسی مناقشه داشته است.

به دنبال حمله به لاندن بریج در پایتخت انگلیس، دونالد ترامپ جنگ لفظی را با صادق خان، شهردار لندن شروع کرد و آن را تاثرآور اعلام کرد. ترامپ همچنین جنجال‌های بیشتری را با انگلیسی‌ها شکل داد و مدعی شده بود که افزایش جرایم در انگلیس و ولز به گروه‌های افراطی اسلامی ارتباط دارد. رئیس جمهور آمریکا همچنین با ترزا می، نخست وزیر انگلیس وارد درگیری دیپلماتیک شد و اقدام به بازنشر یک ویدئوی ضداسلامی در توئیتر خود کرد. نخست وزیر انگلیس با انتقاد از رئیس جمهور آمریکا، اشتراک ‌گذاری این فیلم را اشتباه ترامپ ارزیابی کرد. ترامپ در پاسخ در توئیتر خود خطاب به ترزا می از او خواسته بود بر روی تروریست‌های افراطی تمرکز کند. با این حال مقامات سیاسی و دفاعی هر دو کشور بارها روابط ویژه میان لندن و واشنگتن را همانند همیشه مستحکم ارزیابی کردند.

این مقام اطلاعاتی سابق انگلیس در بخشی از این مصاحبه به تمجید از تصمیم کشورش برای اجرای طرح برکسیت و خروج از اتحادیه اروپا پرداخت و تاکید کرد که کشورش هیچگاه جزیی از جاه طلبی‌های سیاسی اروپا نبوده و همواره با آن مخالف بوده است.