به گزارش افکارنیوز،

وزیر امنیت عمومی چین امروز (دوشنبه) اعلام کرد «منگ هونگ وی»، رئیس سابق پلیس بین الملل (اینترپل) به اتهام دریافت رشوه بازداشت شده و هم اکنون تحت بازجویی قرار گرفته است. رئیس پلیس بین الملل که از ماه سپتامبر و پس از بازگشت از فرانسه به چین مفقود شده بود، چند روز پیش در این کشور بازداشت و تحت بازجویی قرار گرفت.

خبر ناپدید شدن منگ هونگ وی روز جمعه پس از آنکه مقامات فرانسه اعلام کردند تحقیقاتی را برای یافتن او آغاز کرده اند، برای عموم آشکار شد. امروز (دوشنبه) مقامات چینی اعلام کردند وی را به اتهام دریافت رشوه مورد بازجویی قرار داده اند. اینترپل روز شنبه در بیانیه ای از چین خواسته بود درباره مفقود شدن رئیس این نهاد شفاف سازی کند.

هونگ ‌وی که تابعیت چینی دارد، پیش از انتصاب به عنوان رئیس اینترپل و اقامت در مقر این نهاد در پاریس، معاون وزارت امنیت عمومی چین بوده است. وی روز گذشته پس از متهم شدن به قانون شکنی در کشورش با ارسال نامه ای به پلیس بین الملل از ریاست این نهاد کناره گیری کرد.

همسر رئیس سابق اینترپل روز یکشنبه اعلام کرد منگ هونگ وی پیش از ناپدید شدن، تصویر یک چاقو را برای او ارسال کرده بود. وی در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد: «به نظر من همسرم تصویر این چاقو را فرستاده است تا به من بگوید در خطر است.»

یک منبع آگاه در گفتگو با رویترز اعلام کرد او به محض فرود در فرودگاه پکن برای پاسخ دادن به سوالاتی به محلی برده و از آن پس ناپدید شد.