به گزارش افکارنیوز،

جنگنده‌های ائتلاف سعودی امروز دوشنبه شمال شهر الحدیده واقع در غرب یمن را بمباران کردند.

شبکه خبری الجزیره به نقل از منابع بیمارستانی یمن گزارش داد که در این حمله هوایی، پنج نفر از غیرنظامیان یمنی کشته شده‌اند.

حملات ائتلاف سعودی به یمن به بهانه بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن، بیش از سه سال است که آغاز شده و موجب شهادت و زخمی شدن هزاران نفر از مردم این کشور شده است.

نیرو‌های ارتش یمن و انصارالله امروز تلاش شبه‌نظامیان ائتلاف سعودی برای حمله به غرب شهرستان الدریهمی در ساحل غربی را خنثی کردند.

مرکز اطلاع‌رسانی نظامی یمن در این باره اعلام کرد، در عملیات مقاومت نیرو‌های یمنی، تعداد از شبه نظامیان کشته و دو خودروی نظامی و زرهی آن‌ها منهدم شده است.

ائتلاف سعودی از روز ۲۳ خرداد ماه عملیات موسوم به «پیروزی طلایی» را برای اشغال بندر مهم و استراتژیک الحدیده آغاز کرده است که با گذشت بیش از چهار ماه از شروع این عملیات، نه تنها پیشروی خاصی نداشته، بلکه در باتلاق الحدیده و غرب یمن گیر افتاده است.

در همین راستا، «علی القحوم» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که ائتلاف سعودی که از چهار ماه پیش حملات خود به الحدیده را آغاز کرده است، «هنوز نتوانسته به سمت شهر الحدیده و خط ساحلی غرب یمن پیشروی کند.»

او گفت: «الحدیده موقعیت سوق الجیشی برای ما دارد و به همین دلیل هرگز به ائتلاف سعودی اجازه اشغال آن را نخواهیم داد.»