به گزارش افکارنیوز،

این باند، مهاجران غیر قانونی سودانی و اریتره‌ای را به ویژه از طریق مخفی کردن آن‌ها در کامیون‌های یخچال دار به انگلیس انتقال می‌داد.

دادستانی بروکسل در بیانیه‌ای اعلام کرد هفت مرد بعد از تفهیم اتهام به عنوان عامل یا کمک عامل قاچاق انسان در چارچوب یک سازمان جنایی زندانی شدند. این منبع به ملیت این افراد اشاره‌ای نکرد.

دستگاه قضایی بلژیک اعلام کرد از ۱۰ نفری که روز یکشنبه طی تجسس‌هایی بازداشت شده بودند، سه نفر آزاد شدند.

این عملیات بعد از بازداشت اتباع خارجی که در محله ایستگاه قطار شمال بروکسل بازداشت شده بودند و پس از به نتیجه رسیدن تحقیقی که در پایان ماه ژوئیه پلیس قضایی فدرال بلژیک آغاز کرده بود، صورت گرفته است.

دادستانی بلژیک اعلام کرد این شبکه همچنین به برنامه ریزی برای انتقال غیر قانونی "حدود ۲۰ نفر در روز"، مظنون است که از هر مهاجر غیر قانونی از ۵۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو دریافت می‌کرد.

ماموران تحقیق همچنین به این شبکه مظنون هستند که داوطلبان مهاجرت غیر قانونی را برای انتقال به انگلیس از یک پارک در بروکسل که در آنجا صد‌ها مهاجر در نزدیکی ایستگاه راه آهن شمال بروکسل متمرکز شده اند، جذب می‌کرد و آن‌ها را از طریق قطار به ایستگاه روشفور-ژمل (Rochefort-Jemelle) در جنوب بلژیک انتقال می‌داد.

آن‌ها باید حدود ۱۵ کیلومتر پیاده تا پارکینگ بزرگراه ئی ۴۱۱ (E۴۱۱) بروکسل-لوکزامبورگ می‌رفتند و در آنجا با خودرو‌هایی به بندر‌های ساحلی می‌رفتند.

دادستانی بلژیک اعلام کرد این باند قربانیان سودانی و اریتره‌ای را غالبا در شرایطی خطرناک و دردناک در پشت کامیون‌هایی که بعضی از آن‌ها یخچال دار بودند، مخفی می‌کردند.

ماموران تحقیقات خود را برای یافتن همدست‌های احتمالی این باند ادامه می‌دهند.