به گزارش افکارنیوز،

وزیر دفاع یونان از امکان مبدل شدن کشورش به راه ورود آمریکا به حوزه بالکان و غرب آسیا صحبت کرد.

 به نوشته وبگاه یونانی «اکاثیمرینی»، «پانوس کامنوس» وزیر دفاع یونان در مراسم افتتاح غرفه نظامی این کشور در نمایشگاه دفاعی «ای. یو. اس. ای 2018» در واشنگتن گفت، یونان قادر است به مسیر ورود آمریکا به «بالکان و خاورمیانه مبدل شود.»

وزیر دفاع یونان با اشاره به این موضوع، افزود: «یونان در حال خروج از بحران است.»

 «آن کاتالدو» معاون دستیار وزیر دفاع آمریکا در امور صادرات حاضر در این نمایشگاه نیز در واکنش به سخنان وزیر دفاع یونان با ذکر اهداف مشترک دو کشور گفت، یونان از قدیمی‌ترین و قوی‌ترین متحدان آمریکا است .

این منبع خبری در خاتمه به دیدارهای روز سه‌شنبه وزیر دفاع یونان با مقام‌های آمریکایی از جمله «جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا اشاره کرد.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در خرداد سال جاری و در بحبوحه تنش در روابط با آنکارا، به یونان سفر کرد. ژنرال «جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در جریان سفر تابستان خود به یونان با «اوانجلوس آپوستولاکیس» همتای یونانی خود در آتن، پایتخت یونان دیدار کرد.

آمریکا مدت‌هاست که در پی افزایش روابط تجاری و همکاری‌های نظامی با یونان، متحد خود در ناتو خود برآمده است. این در حالی است که بسیاری از اهالی یونان که مخالف دخالت‌های آمریکا در غرب آسیا و حمله به سوریه هستند بارها مقابل سفارت آمریکا در آتن تظاهرات ضد آمریکایی برگزار کرده‌اند.