به گزارش افکارنیوز،

بر اساس این گزارش، یک مقام رسمی ترکیه که نامش فاش نشده، به روزنامه نیویورک تایمز گفته است: خاشقجی در ساعاتی که وارد کنسولگری عربستان سعودی در شهر استانبول شده، به قتل رسیده است و ماموران سعودی جسد وی را قطعه قطعه کرده‌اند.

خاشقجی هفته گذشته پس از ورود به ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در شهر استانبول ناپدید شده است.

این مقام رسمی ترکیه افزود: عملیاتی که منجر به قتل احتمالی خاشقجی شده، نتیجه دستور مستقیم از سوی رهبران سعودی است. در روز ناپدید شدن خاشقجی، یک گروه 15 نفره از ماموران سعودی که نقش‌های امنیتی و دولتی دارند، از جمله یک کارشناس کالبدشکافی، از طریق یک پرواز چارتر وارد استانبول شده‌اند و از ساختمان کنسولگری عربستان نیز دیدن کرده‌اند.

روزنامه صباح ترکیه نیز گزارش داده است که مقام‌های کنسولگری عربستان در روز وقوع این حادثه به کارکنان ترکیه‌ای کنسولگری اعلام کرده بودند که در محل کار حاضر نشوند.

جمال خاشقجی نویسنده 59ساله سعودی روز سه‌شنبه 10 مهر(دوم اکتبر) پس از آنکه برای ثبت ازدواج خود به کنسولگری سعودی در استانبول رفت، ناپدید شد که این موضوع به نگرانی‌ها درباره امنیت وی دامن زد، مقامات سعودی ادعا کرده‌اند که وی از سفارت خارج شده اما نامزد وی این موضوع را رد می‌کند، رسانه‌ها به نقل از برخی مقامات ترکیه اعلام کرده‌اند که این منتقد مشهور سعودی در کنسولگری کشته شده است.

مقام های کنسولگری عربستان در استانبول پیش از این مدعی شده‌اند که خاشقجی ساختمان کنسولگری را ترک کرده است.