به گزارش افکارنیوز،

خدیجه در واکنش به ادعای مقامات کنسولگری که می‌گویند، خاشقچی بعد از انجام کارهایش از ساختمان کنسولگری خارج شده، می‌گوید «یک حقیقت وجود دارد و آن این است که جمال وارد ساختمان شد و هیچ مدرکی از خارج شدنش وجود ندارد».

خدیجه چنگیز توضیح داد که با خاشقچی به کنسولگری (سعودی) در استانبول رفت تا به اتفاق، آخرین برگ‌های سند ازدواج را تهیه کنند اما به محض ورود به ساختمان، ارتباطش با او قطع شده است. «خاشقچی می‌گفت که آزار و بازداشت مردم در هیئت‌های دیپلماتیک مخالف قوانین بین‌المللی است و ترکیه در تاریخ خودش چنین حوادثی را تاکنون شاهد نبوده است».

خدیجه افزود: به همین دلیل وارد کنسولگری عربستان شد. وطنش. بدون اینکه تردید داشته باشد که در داخل (ساختمان) در امان نخواهد بود. بعد از گذشت سه ساعت انتظار برای خروج او، من نگرانی‌ام آغاز شد و وقتی از کارمندان سفارت پرسیدم که چرا برنمی‌گردد، پاسخ آنان مرا بیشتر نگران کرد جون آنها گفتند که خاشقچی خارج شده است».

نامزد این روزنامه‌نگار و فعال سیاسی سعودی می‌گوید که به «توان مسئولان ترکیه برای حل موضوع» اعتماد دارد و امیدوار است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و همسرش ملانیا برای روشن شدن حقیقت به او کمک کنند.

خدیجه از مقامات عربستان سعودی و در أس آن از ملک سلمان و محمد بن سلمان ولی‌عهد شاه درخواست کرد که به موضوع توجه کنند و فیلم‌های دوربین‌های مداربسته کنسولگری را منتشر کنند.

جمال حمزه خاشقچی، روز سه‌شنبه دهم مهرماه (دوم اکتبر) برای امور ازدواج خود به کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه مراجعه کرد و دیگر دیده نشد که از آنجا بازگردد. سه شب بعد، شنبه‌شب (ششم اکتبر)،‌ خبرگزاری رویترز به نقل از دو مسئول ترکیه‌ای گفت که خاشقچی احتمالا کشته شده است.