به گزارش افکارنیوز،

سازمان خبرنگاران بدون مرز امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که رژیم سعودی از سپتامبر سال 2017 میلادی بیش از 15 روزنامه‌نگار و وبلاگ نویس را در شرایطی بسیار مبهم بازداشت کرده‌ است و این در حالی است که مکان بازداشت آنها و یا اتهاماتی که به آن‌ها وارد شده است نامعلوم است.

در این بیانیه آمده است: این بازداشت‌ها در چارچوب موج شدید سرکوب اعتراضات در عربستان است که در بسیاری از موارد روزنامه نگاران را هدف قرار می‌دهد.

این سازمان همچنین تاکید کرد که ربودن جمال خاشقجی در چارچوب سرکوب شدید روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان در عربستان صورت گرفته است.

بعد از انتصاب محمد بن سلمان به سمت ولیعهد عربستان ده‌ها نفر از تجار، روحانیون، شاهزادگان، فعالان حقوق بشر و حقوق زنان و علمای این کشور دستگیر و روانه زندان شده‌اند.

این در حالی است که جمال خاشقجی نویسنده 59ساله سعودی روز سه‌شنبه 10 مهر(دوم اکتبر) پس از آنکه برای ثبت ازدواج خود به کنسولگری سعودی در استانبول رفت، ناپدید شد که این موضوع به نگرانی‌ها درباره امنیت وی دامن زد، مقامات سعودی ادعا کرده‌اند که وی از سفارت خارج شده اما نامزد وی این موضوع را رد می‌کند، رسانه‌ها به نقل از برخی مقامات ترکیه اعلام کرده‌اند که این منتقد مشهور سعودی در کنسولگری کشته شده است.‎