به گزارش افکارنیوز،

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، درآستانه اجلاس مهم سران اروپا، هشدار داد با وجود «پیشرفت»‌هایی که در مذاکرات برگزیت ایجاد شده است، اما «شیطان پشت جزئیات پنهان است.»

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که سران اروپا یک هفته دیگر در بروکسل گردهم می‌آیند تا شاید از آخرین فرصت برای دستیابی به توافق درباره شرایطجدایی انگلیس از اتحادیه اروپا استفاده کنند.

مرکل در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با مارک روت نخست وزیر هلند در لاهه گفت: «پیشرفت‌هایی وجود دارد. اما همه موضوعات تنها زمانی حل می‌شود که همه موضوعات حل شود.»

صدراعظم آلمان هشدار داد: «امیدوارم هفته آینده نیز پیشرفت‌هایی به دست آید از اینکه مذاکرات فشرده وجود دارد راضی هستیم، اما شیطان پشت جزئیات پنهان است.»

به عقیده مرکل ۲۷ کشوری که در اتحادیه اروپا می‌مانند بسیار قوی هستند و اعتماد زیادی به میشل بارنیه مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در خصوص برگزیت دارند.

روت نیز به نوبه خود از «خوش بینی محتاطانه» در خصوص بخت دست یابی به توافق در اجلاس سران بروکسل سخن گفت.

وی تصریح کرد: «فکر می‌کنم می‌توانیم درباره تصمیم گیری در هفته آینده به طور محتاطانه خوش بین باشیم. این موضوع تا حد زیادی به مذاکرات هفته آینده بستگی دارد.»

ترزا می، نخست وزیر انگلیس در نشست هفته آینده سران اتحادیه اروپا شرکت خواهد کرد. وی قادر است مواضع خود را برای سران اروپا تشریح و سپس ساختمان شورا را پیش از شام کاری که به برگزیت اختصاص دارد ترک کند. وی نمی‌تواند در این مراسم شام کاری شرکت کند.

انتهای پیام/