به گزارش افکارنیوز،

ارتش سوریه و روسیه به تروریست‌های حاضر در غرب شهر حلب در شمال سوریه پیام هشدارآمیز برای ترک منطقه دادند.

شبکه خبری «الجدید» لبنان امروز پنجشنبه با انتشار فایل ویدئویی گزارش داد که ارتش سوریه و روسیه با بلندگو از یک تانک که پرچم سوریه بر آن قرار دارد و به سمت مناطق تحت اشغال تروریست‌ها در غرب حلب پیشروی کرد، به آنان پیام هشدار داد.

در این فیلم دیده می‌شود که یکی از سربازان سوری از طریق بلندگو از تروریستها خواست که منطقه «عاری از سلاح» را ترک کنند.

وی تأکید کرد که در 15 ماه میلادی جاری (23 مهر) « تمامی کسانی که منطقه عاری از سلاح را ترک نکنند، نابود خواهند شد... همه نیروی هوایی روسیه بر سر شما آوار خواهد شد».

این سرباز با اشاره به اینکه لیستی آماده‌ای از اهداف تروریست‌ها در اختیار ارتش سوریه است، خطاب به آنان گفت: «ما از هوا مراقب شما هستیم. تونل‌ها فایده‌ای برایتان نخواهد داشت. سلاح و تجهیزاتتان را تحویل دهید و بروید».

از چند روز پیش تا کنون ترکیه و رسانه‌های معارض ادعا کردند که منطقه عاری از سلاح از سلاح سنگین تروریست‌ها تخلیه شده است.

منطقه عاری از سلاحی که روسیه و ترکیه بر سر آن توافق کردند شامل منطقه‌ای در عمق 15 تا 20 کیلومتر در خطوط تماس بین نیروهای ارتش سوریه و گروه‌های تروریستی در اطراف ادلب، بخشهایی از ریف شمالی حماه، ریف غربی حلب و ریف شمالی لاذقیه است.

با وجود اینکه غرب حلب جزء منطقه عاری از سلاح است، گروه‌های تروریستی حاضر در این منطقه روز گذشته محله «الزهراء» در شمال غرب حلب را گلوله‌باران کردند.

ارتش سوریه در شمال غرب حلب نیز در واکنش به این حملات با تروریستها درگیر شد و آنان را هدف حملات خود قرار دارد.

در ریف شمال غربی حلب گروههای تروریستی حضور دارند که «نور الدین الزنکی، أحرار الشام» و فیلق الشام از جمله مهمترین این گروهها هستند.

این گروه‌ها تحت لوای ائتلاف موسوم به «الجبهه الوطنیه للتحریر» فعالیت می‌کنند؛ ائتلافی که مدعی است در راستای توافق ادلب، سلاح سنگین خود را از منطقه عاری از سلاح خارج کرده است.