به گزارش افکارنیوز،

«ملیحه لودی» نماینده دائم پاکستان در سازمان ملل طی اظهاراتی در مقر این سازمان خواهان حفاظت از حقوق کودکان در مناطق جنگی و مورد تنش از جمله «کشمیر» و فلسطین شد.

وی در ادامه اعلام کرد که حفاظت از حقوق کودکان در مناطق جنگی و مورد تنش باید جز اولویت ها قرار بگیرد.

لودی در ادامه گفت که در دوران جنگ، حقوق کودکان به ویژه کودکانی که مورد آزار جنسی قرار می گیرند و تری همیشگی با آنها همراه است، نادیده گرفته می شود.

وی در ادامه گفت که وظیفه جامعه جهانی و سایر نهادهای بین المللی است که اقدامات لازم را در جهت ایجاد شرایط برابر روحی و جسمانی مساعد برای همه کودکان و همچنین تامین خوراک، پوشاک، تعلیم، بهداشت، تامین پناهگاه و آینده بهتر فراهم کنند.

نماینده پاکستان در سازمان ملل در ادامه گفت که فراهم کردن نیازهای بنیادی کودکان تضمینی برای پاکستانی امن و پیشرفته است.

این سیاستمدار برجسته پاکستانی اظهار داشت: ما نام خود را فهرست کشورهایی قرار دادیم که در دفاع از حقوق کودکان پیشگام بوده‌اند.

وی افزود: باید توجه ویژه ای به موضوع آموزش و تربیت کودکان داشت زیرا مشکلاتی نظیر فقر و قحطی باعث می شود تا کودکان از سنین پائین مجبور به کار شوند و از آموزش غافل شوند.

این در حالی است که علاوه بر کشمیر و فلسطین، یمن نیز از زمان حمله ائتلاف سعودی با مشکلات فراوانی مواجه شده است و کودکان یمنی همواره در تیررس حملات بی‌رحمانه آل سعود قرار داشته‌اند.