به گزارش افکارنیوز،

وزیر دفاع آمریکا امروز سه شنبه، دو روز بعد از اظهارات رئیس‌جمهور این کشور درباره احتمال کنار رفتن او از وزارت دفاع آمریکا به سخنان «دونالد ترامپ» واکنش نشان داده است.

به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، «جیمز متیس» وزیر دفاع و پنتاگون آمریکا امروز سه شنبه اعلام کرده که قرار نیست از سمت خود استعفا دهد و به کارش ادامه خواهد داد.

متیس درباره اظهارات اخیر رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «من در تیم او هستم. ما هرگز درباره کنار رفتن من (از وزارت دفاع) صحبتی نکرده‌ایم».

وزیر دفاع آمریکا پیش از ترک واشنگتن برای انجام تور آسیایی خود در پاسخ به سوالات خبرنگاران  اینطور جواب داد: «ما به کار خود در دولت ادامه خواهیم داد».

این اظهارات اولین واکنش متیس به سخنان رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی این کشور بود که در آن او از احتمال کناره‌گیری وزیر دفاع آمریکا سخن گفته بود.

ترامپ در مصاحبه‌‌ای که روز یکشنبه پخش شد، درباره کناره‌گیری احتمالی وزیر دفاع آمریکا گفت: «نمی‌دانم. به من چیزی نگفته. رابطه خیلی خوبی با او دارم. شاید هم دارد این کار را می‌کند. واقعیتش را بخواهید، او (متیس) تقریبا دموکرات است اما ژنرال متیس آدم خوبی است. خوب با هم کنار آمده‌ایم. شاید برود. منظورم این است که همه رفتنی‌اند. خوب می‌دانید که اینجا واشنگتن است».

وزیر دفاع آمریکا در پاسخ به سوال امروز سه شنبه یک خبرنگار که نظر او را درباره اظهارنظر ترامپ مبنی بر دموکرات بودنش سوال کرد، گفت: «من تاکنون هرگز در هیچ حزب سیاسی نام نویسی نکرده‌ام».

متیس از گفت‌و‌گوی تلفنی روز دوشنبه (دیروز) خود با ترامپ هم با خبرنگاران صحبت کرد و گفت که رئیس‌جمهور به وی گفته است: «من 100 درصد با تو هستم».

این اولین باری نیست که بحث استعفا یا اخراج احتمالی وزیر دفاع آمریکا توسط ترامپ خبرساز می‌شود.

پیشتر به دنبال انتشار یادداشت «یک مقام ارشد ناشناس در دولت آمریکا» در «نیویورک تایمز» (+) و همچنین انتشار کتاب «باب وودوارد» روزنامه‌نگار برجسته آمریکایی درباره کاخ سفید تحت زعامت دونالد ترامپ(+)، زمزمه‌هایی درباره احتمال خروج متیس از وزارت دفاع مطرح شده بود.

وزیر دفاع آمریکا 28 شهریور بعد از تشدید گمانه‌زنی‌ها درباره خروج قریب‌الوقوعش از دولت، احتمال اخراج یا استعفایش را رد و رسانه‌ها را به شایعه‌پردازی و انتشار اخبار جعلی متهم کرده بود.